1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonun Faydaları Nelerdir?

featured

Limonun Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere limondan söz ederek, limonun faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan limonun faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Limon, her şeyin öncesinde, günümüz insanlarının çoğunun başının dertte olduğu nefes kokusuna iyi gelmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey ise, ağız içinin limon suyu ile çalkalanmasının gerekliliğidir. Diş, dil ve yanaklarda bulunan kokuya sebebiyet veren bakteriler bu şekilde giderilebilirler. Ancak sonrasında, ağız içerisi duru su ile de çalkalanmalıdır. Aksi halde asitli olan limonun, dişlere zarar vermesi durumu söz konusu olacaktır.

Limonun faydaları arasında yer alan detaylardan bir diğeri de temre hastalığının iyileştirilmesidir. Bunun için bölgeye ekşi limon uygulanması gerekmektedir.

Limonun faydaları nelerdir diyenler, eğer gün içerisinde zor işler yapmış ve yorulmuş iseler, limon yağı ile el ve ayaklarına masaj yaptırabilirler. Bu şekilde rahatlatıcı etki göreceklerdir.

Önerilen Yazı
Doğal Yollarla Zayıflamanın 10 Yolu!

Limon aynı zamanda, felç ve yüz felcine de iyi gelmektedir. Bunun için problemli bölgelere limon kabuğu konulması önerilmektedir.
Limonun faydaları arasında yer alan bir diğer detay da görmenin iyileştirilmesine yöneliktir. Bunun için ekşi limon suyu hazırlanarak göze damla damla damlatılması önerilmektedir.

Özellikle gözde bulunan sarılığın iyileşmesi için bu yöntem işe yaramaktadır.
Limon ile ellerinizi ovmanız halinde, elinizde bulunan istenmeyen kokulardan kurtulabileceğinizi de belirtmemiz gerekmektedir.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap