1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Liverpool’un Şampiyonluk Kutlaması 2021’e Kaldı!

Liverpool’un Şampiyonluk Kutlaması 2021’e Kaldı!

İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğa oldukça yakın olan Liverpool’un şampiyonluk kutlamaları büyük ihtimal ile gelecek seneye ertelenecek.

Alman basınından Sky’a açıklamalarda bulunan Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, sezonu şampiyon bitirmeleri durumunda nasıl bir kutlama yapacaklarıyla ilgili, “Belki hayalimizdeki kutlamalar olmayacak. Bunun tamamen farkındayım. Stadyumda tek başına eğlenip, sonra araçla eve gitmek pek hoş olmayacak. Ancak bu durumu değiştirmenin bir yolu var.” ifadelerini dile getirdi.

“GÜN GELECEK, HER ŞEY NORMALE DÖNECEK”

Liverpool’un görkemli bir şampiyonluk kutlaması yapacağının sözünü veren Alman teknik adam, “Gün gelecek her şey normale dönecek. Belki birisi aşıyı bulacak, belki salgın sorunu sona erecek, belki enfeksiyon oranı sıfıra inecek. O gün, eninde sonunda gelecek. İşte o zaman dilediğimiz gibi bir kutlama yapacağız. Kutlama günü, bu sezon veya gelecek sezon olabilir. Gelecek yıl bile olsa biz caddelere çıkacağız ve şampiyonluğu kutlayacağız. Bizi kim durdurabilir? Elimizde bir kupa olacak, otobüsün üzerinde şehre ineceğiz. İnsanlar, şampiyonluğun üzerinden uzun bir süre geçme ihtimali olduğu için bizi çılgın olarak görebilir. Ancak gerçekten bunu hiç umursamıyorum.” kelimeleri dile getirdi.

İngiliz ekibinin kalan maçlarda ise sadece 6 puan toplaması, şampiyonluğu getirmeye yeterli olacak.

17 Haziran’da yeniden başlayacak İngiltere Premier Lig’i en çok bekleyen taraftar grubu ise Liverpool’un taraftar grubu. Taraftarlar senelerdir bekledikleri zaferi iple çekiyorlar.

 

Yorum Yap

Yorum Yap