İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Lugano Fenerbahçe hakkında konuştu ; “Öyle Baskıyı Hayatım’da Görmedim”

Lugano Fenerbahçe hakkında konuştu ; “Öyle Baskıyı Hayatım’da Görmedim”

Diego Lugano

Fenerbahçe’de oynadığı dönemlerde taraftarın gönlüne adeta taht kuran sarı lacivertlilerin efsane stoperi Diego Lugano oynadığı dönem ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Oynadığı dönem, dönemin başkanı Aziz Yıldırım ve stres konularına değinen Lugano, Türkiye’de yaşadıklarımdan 10 tane kitap yazabilirim dedi.

İşte Lugano’nun açıklamaları ; 

“BÖYLE BİR BASKI GÖRMEDİM”

“Türkiye’de yaşadıklarımdan 10 tane kitap yazabilirim. Türkler, Uruguaylılara çok benziyor, bir anda yükseliyorlar. 1000’lerce anım var. İlk yılımda Ümit Özat kaptandı, Alex gibi bir oyuncu vardı ve 100. yılda şampiyon olmalıydık. Hayatımda böyle bir baskı görmedim.”

“AZİZ YILDIRIM SİNİRLİ BİR TÜRK”

“Bir gün yemekteydik, yabancılar maaşları alamadığı için sinirliydi ve kaptan bana, 5 aylık maaşını alamadığını söyledi. Tercümana başkan ile görüşmek istediğimizi söyledik ama ondan önce başkan ona, ikimizle konuşmak istediğini söylemiş. Maça çıktık, kazandık ve sonra ofisine gittim. Ofisine gidince, el kol hareketleriyle bir şeyler anlatmaya başladı, hiçbir şey anlamadım. Sinirli bir Türk, başka kimseye benzemiyor. Masaya vurdu, bir şeyleri tekmeledi, bizi tehdit mi ediyordu anlamadım. Konuşmak istediğimizde de bizi ofisten attı. Tercüman çevirmek istemedi. Çok gergindi. 100 yıllık bir kulüpte olduğumuzu, 25 milyon taraftarı olduğunu ve Güney Amerikalıların maçtan 1 gün önce para konuşmasının kabul edilemez olduğunu söylemiş. Halbuki biz hiçbir şey söylememiştik.”

“Ertesi gün kaptana gittim, bizim onu da savunmak istediğimizi söyledim, herkesi savunmak istediğimizi belirttim. Bana, ‘Senin benim hakkımı korumanı mı istedim’ dedi. ‘İstediysem, özür dilerim’ dedi. Benim tek başıma bu durumu yarattığımı söyledi. Çok başka bir kültür olduğunu söyledi. Orada başkanın istediğini yapma hakkı vardı.”

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap