İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Madalya kazanan güreşçileri, Akar kabul etti.

Madalya kazanan güreşçileri, Akar kabul etti.

featured

7. Uluslararası Askeri Sporlar Konseyi Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları’nda güreş branşında başarılı olan sporcular bugün Hulusi Akar’ın konuğu oldu.

Çin’in Wuhan kentinde düzenlenen Dünya Askeri Oyunları’nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, 74 kiloda bronz madalya kazanan Soner Demirtaş, 97 kiloda bronz madalya kazanan Fatih Yaşarlı, 65 kiloda bronz kazanan Selahattin Kılıçsallayan ile grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp ile güreş takımı kaptanı, antrenörü ve kafile komutanını kabul etti.

“Üniformayla daha heybetli olmuşsunuz”
109 ülkeden 9 bin 308 sporcunun mücadele ettiği oyunlarda madalya kazanan sporcularla tek tek sohbet eden Akar, “Asker üniforması ile daha da heybetli olmuşsunuz.” ifadesini kullandı.

Sporculardan müsabakalara ilişkin bilgi alan Akar, daha önce çeşitli şampiyonalarda kazandıkları başarılarla tüm milleti gururlandıran sporcuların, bu kez de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) çatısı altında, Dünya Askeri Oyunları’nda aldıkları madalyalarla büyük mutluluk yaşattıklarını söyledi. Ata sporu olan güreşin, tarih ve kültürde de ayrı bir yerinin olduğunu belirten Akar, sporun yaygınlaşmasının önemine de değindi.

Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile MSB ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların çalışmaları yaptığını aktaran Akar, gençlerin sporla, sanatla uğraşmasının gerekli olduğunu vurguladı. Sporda kazanılan başarıların tüm milleti sevindirdiğini, kenetlenmeyi artırdığını ifade eden Akar, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Vatani görevlerini tamamlamalarının ardından sporculardan bekar olanlara evlenmeleri tavsiyesinde bulunan Akar, bundan sonraki spor yaşamlarında da güreşçilere başarı diledi.

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap