1. Ana Sayfa
  2. Kültür
  3. Maske Takınca Sizinde Gözlüğünüz Buğulanıyor Mu ?

Maske Takınca Sizinde Gözlüğünüz Buğulanıyor Mu ?

a13-1

Çin’in Vuhan kentinden tüm Dünya’ya yayılan koronavirüs, yaklaşık 2.5 aydır ülkemizde de oldukça etkisini gösterdi.

Türkiye koronavirüs ile mücadelesinde oldukça mesafeler kat etse de, virüs halen bitmedi. Dünya’da milyonlarca insana bulaşan, binlerce insanın ölümüne sebep olan ölümcül virüs koronavirüsten korunmanın en önemli yolları, evde kalmak, sosyal mesafeyi korumak ve dışarıya mutlaka ama mutlaka maskeyle çıkmak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün bu saatlerde maske konusuna tekrardan değinmişti.

“Zaruri bir işi olmadan dışarı çıkanlar, sokakta gereksiz kalabalıklar oluşturanlar virüsü kendi elleriyle besliyorlar. Bir kez daha altını çizmek gerekirse maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız. Sokakta, markette, işyerinde heryerde fiziki mesafeyi koruyacağız.
Kalabalık yerlerden olabildiği kadar uzak durup hayatı sadeleştireceğiz. Ellerimizi sık sık yıkayacağız. Dışarıdan eve döndüğümüzde kıyafetlerimiz dahil daha kapsamlı temizlik yapacağız.

Her ne kadar maskeler bir bilmeceye dönüşse de artık taban fiyat belirlendi ve vatandaşlar maskelere 1 TL’den ulaşım sağlayabilecekler.

Fakat halkımız maske konusuna gereken önemi veriyor mu ? Cebinde gezdirenler, çenesinde gezdirenler ve hiç takmayanlar olarak 3’e ayrılan bir grup ile karşılaşıyoruz. Maske konusunda en büyük sorun ise Gözlük kullananların sorunu. Gözlük kullanan binlerce vatandaş, gözlüklerinin buğulanıyor olmasından oldukça şikayetçi.

Bugün bu yazımız maskeler gözlükleri buğulanmadan nasıl kullanılır sorusuna cevap verecek.

Virüsün kaynağı Çin’de milyarlarca insan var. Elbette gözlük kullanan da olduğuna göre, virüsün çıkış merkezi Çin’den bu konu ile alakalı videoyu sizlere aktaracağım.

İşte Gözlükler Buğulanmadan Maske Takma Çözümü ;

 

Yorum Yap