İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Maskeler’de fiyat belli oldu!

Maskeler’de fiyat belli oldu!

maske-nooldu

Türkiye’de adeta sürekli gündeme gelen maske konusunda yeni bir karar açıklandı ve satış için üst limit belirtildi.

Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin bir tanesinin KDV dahil en fazla 1 Lira olacak şekilde satışa sunulacağını vatandaşlara aktardı.

NOOLMUŞTU ?

Koronavirüs sebebiyle Türkiye’de diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi maske fiyatları fahiş fiyatları bulmuştu. Sonrasında ise Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’nın çalışmaları sonucunda maskeler vatandaşlara ücretsiz dağıtılacaktı. Yaklaşık 50 milyon maske dağıtıldı ve son olarak karar tekrardan değişti. Erdoğan kabine toplantısının ardından kararını açıkladı ve maskelerin tekrardan satılacağını duyurdu.

Maskelerin ise kaç TL’den satılacağı merak konusu olmuştu. Bugün ise Ticaret Bakanlığı kararı açıkladı ve maskelerin 1 TL’den satılacağı netleşti.

TARİH BELLİ OLDU

8 Mayıs’ta önce İstanbul’da başlayacak olan uygulama daha sonrasında tüm büyükşehirlerde faaliyete geçecek.

Bakanlık’tan yapılan açıklama şu şekilde :

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir.

MARKETLER, ECZANELER, E-TİCARET PLATFORMU…

Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.

1 LİRANIN ÜZERİ FAHİŞ FİYAT OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK

Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar ‘fahiş fiyat’ olarak değerlendirilecektir.

SATIŞLAR, 8 MAYIS’TA İSTANBUL’DA BAŞLIYOR

Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

İLK ETAPTA 50’Lİ PAKETLER HALİNDE SATILACAK

Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.”

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap