İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. Mavi Rengin Üzerine Ne Renk Şal Takmalıyım?

Mavi Rengin Üzerine Ne Renk Şal Takmalıyım?

featured

Bugün sizlere mavi rengin nasıl kombin yapılabileceğini aktaracağız. Mavi renk elbisenin üzerine hangi renk şal bağlamalıyım gibi sorularınızın cevabını da yazımızda bulabilirsiniz.

Kış aylarının gelmesiyle koyu renk elbiseler ve kıyafetler tercih etmeye başladık. Özellikle tesettür giyimde çok fazla tercih edilen mavi renk softluğuyla içinizi ısıtacak. Mavi rengi ve tonları tesettür giyimde oldukça tercih edilen siyah ve kahverengi gibi renklere alternatif olan başarılı bir renk.

Hemen hemen her rengin mavi ile uyumlu bir tonunun olduğunu söyleyebiliriz. Elbette Bunu belirlemek için aynanın karşısına geçmelisiniz. Fakat birkaç uyumlu renk ile tonları sizlerle paylaşacağız..

Kot Mavisi (Jean) mavisi en çok tercih edilen mavi tonlarında yerini almaktadır. Peki Jean mavisinin üzerine hangi renk şal gider diye soracak olursanız buna bir iki renk ile cevap vereceğiz.

Pudra rengi şal ile pembe renkleri Jean mavinin üzerinde harika duracaktır. Ayrıca Jean mavisine krem rengi de oldukça uyum sağlayacaktır.

Kot Mavisi Değil, Düz Bir Mavi Renk Tercih Ederim Diyorsanız ;

Öncelikle gök yüzü mavisini ele alacak olursak bu renge en uygun kombin seçeneği kesinlikle siyah renk olacaktır.
Ama tercihiniz açık renk bir maviden yada düz maviden yana olacak ise, şal veya pantolon konusunda sizlere bir çok önerimiz olacaktır.
Açık mavinin üzerine şal önerimiz, başta pudra renktir. Pudranın sadeliyle açık mavinin sadeliği oldukça şık bir kombin yapmanıza yardımcı olacaktır.
Eğer ki tunik üstüne kombin yapıyorsanız, tuniğin altına da beyaz renkte bir pantolon giymek sizi ortamın en şıkı yapacaktır.

Sadece pudra rengi değil, ten rengi de sadeliğiyle açık maviye oldukça uyum sağlayacaktır.

Tercihimiz koyu renk maviden yana olacak ise, üstüne şal rengi alternatifimiz oldukça bulunmaktadır.
Örneğin gece mavisi yada parlement mavisi rengin üzerine, bordo şal veya siyah şal oldukça yakışacaktır.
Ayrıca parlement rengin üzerine beyaz renkte harika duracaktır. Tabi bunu ters şekilde de yapabilirsiniz. Beyaz elbise veya kazak, üzerine parlement renginde veya gece mavisi şal veya eşarpta  güzel bir tercih olacaktır.

Koyu mavi tonlarının üstüne gri renkte bir şal seçmenizde çok zarif bir tercih olacaktır. Elbette sadece bunlar değil ;

Pudra

Kahverengi

Bej

Lacivert

Camel renkler’de maviye uyum sağlayan renkler arasındadır.

Önerilen Yazı
Sarı Elbise’nin Üstüne Hangi Renk Şal Bağlamalıyım ?
Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap