İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. MEB’den ‘İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet’ başlıklı bilgi yarışması

MEB’den ‘İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet’ başlıklı bilgi yarışması

featured

Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul’un Fethinin yıl dönümü vesilesiyle, 29 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet Liseliler Çevrim İçi Bilgi Yarışması düzenleyecek.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan habere göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla 29 Mayıs’ta düzenlenecek yarışmaya lise öğrencileri başvurarak yarışmaya katılabilecekler.

Öğrencilerin başvuruları, “http://ogm.eba.gov.tr/yarisma-basvuru” internet sitesi üzerinden 29 Mayıs 16.45’e kadar, yani yarışma başlangıç saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek.

Öğrenciler yarışmaya belirtilen adrese TC Kimlik numaraları ile kayıt olacaklar ve yarışmayı bekleyecekler.

Kaç Soru Sorulacak ?

EBA TV Lise ile “http://ogm.eba.gov.tr/yarisma-basvuru” adresi üzerinden 17.00’de başlayacak yarışma kapsamında İstanbul’un fethi ve Fatih Sultan Mehmet temasından 10 soru sorulacak.
Türk dili ve edebiyatı, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fizik, kimya, biyoloji, kültür, sanat ve spor kategorisinden ise, 9, 10, 11 ve 12.sınıf öğrencilerinin seviyeleri dikkate alınarak hazırlanan 1’er soru olmak üzere toplam 20 soru öğrencilerin karşısına çıkacak.

Yarışmanın Ödülleri ;

Yarışma sonuçları 29 Mayıs saat 19.15’te “ogm.meb.gov.tr” sitesinde öğrencilere duyurulacak. Yarışmada birinciye tablet, ikinciye akıllı saat, üçüncüye 200 TL hediye çeki, sonraki 20 öğrenciye 100’er TL hediye çeki verilecek.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap