İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefonlar
  3. Meizu 17 Pro Teknik Özellikleri ve Kablosuz Şarj Teknolojisi

Meizu 17 Pro Teknik Özellikleri ve Kablosuz Şarj Teknolojisi

featured

Meizu 17 Pro Teknik Özellikleri ve Kablosuz Şarj Teknolojisi

Çin merkezli faaliyet gösteren Meizu markasının yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri merakla bekleniyor. Cihazların satışa sunulacağı tarih yaklaştıkça markaya yakınlığıyla bilinen kaynaklar tarafından da yeni bilgiler sızdırılıyor. Merak edenler için şimdiden söyleyelim Meizu markası 17 Pro ve Meizu 17 olarak isimlendirilen iki modelin de Türkiye’de satışa sunulması beklenmektedir.

8 Mayıs 2020 tarihi itibariyle resmi olarak tanıtılması beklenen cihazın, satışlarının da kısa süre içerisinde başlayacağı ifade ediliyor. Ortaya çıkan yeni haberlerde Meizu 17 Pro modelinde 27W gücünde bir hızlı kablosuz şarj teknolojisine yer verileceği belirtiliyor. Belirtilen değerin kablosuz şarj özelliği bulunan akıllı telefon modelleri arasında en yüksek değer olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Belirtilen kablosuz şarj teknolojisinin sadece Pro versiyonuna özel olduğu ve Meizu 17 modelinde bulunmayacağının da altı çizilmektedir.

Meizu 17 Pro Teknik Özellikleri

Meizu 17 Pro Teknik Özellikleri

Tanıtım öncesinde cihazların sahip olduğu teknik özellikle sır gibi saklanıyor. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilerde cihazın kalbinde Snapdragon 865 işlemcinin görev almasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanı sıra 90 Hz Super AMOLED ekran panelinin kullanılacak olması da ortaya çıkan detaylar arasında yer almaktadır. Ayrıca cihazın LPDDR5 RAM’e sahip olacağının iddia edilmesinden yola çıkarak, 17 Pro modelinin performans açısından son derece iddialı olduğu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Meizu 17 Pro Ultra Hızlı Kablosuz Şarj Teknolojisi

Cihaz ile birlikte sunulacak olan kablosuz hızlı şarj teknolojisi sayesinde rakipleri karşısında bir adım önde olacağı görülmektedir. Kablosuz olmasına rağmen bu teknoloji sayesinde cihaza 27W güç sağlanması görenleri şaşırtıyor. Bunun yanı sıra her iki cihazın kablo aracılığıyla 40W üzerinden şarj olacağına da dikkat çekilmektedir.

Meizu gibi teknoloji devlerinin geliştirdikleri hızlı şarj ve batarya teknolojileri ile birlikte kısa bir süre içerisinde akıllı cihazlarda yaşanan şarj problemlerinin önüne geçilebileceği ön görülmektedir. Her iki cihaz da 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak ve merak edilen tüm detaylar gün yüzüne çıkacak. Cihazlar içi şuana kadar paylaşılan bir fiyat detayı ise bulunmuyor.

Türkiye satışı ile ilgili ise yakın bir zamanda resmi bir açıklama yapılacağı tahmin edilmektedir.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap