İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Microsoft haftada 4 gün çalışmayla verim kazandı!

Microsoft haftada 4 gün çalışmayla verim kazandı!

Yaz aylarında önemli bir karara imza atan Microsoft Japonya haftada 4 gün çalışma sistemine geçmişti. 

Bu önemli karar neticesinde, verimlerin ne olacağı ise merak ediliyordu.
Çalışanlar tarafından oldukça sevilen uygulama ile insanları şaşırtan, kısaltılmış haftada gerçekleştirilen daha kısa ve daha verimli toplantılar sayesinde, şirket veriminin neredeyse yüzde 40 oranında artmış olması oldu.

Microsoft Japonya Başkanı ve CEO’su Takuya Hirano, yapılan deneyle alakalı olarak, çalışanların yüzde 20 daha az çalışma süresiyle aynı sonuçları nasıl elde edebileceklerini düşünmelerini ve deneyimlemelerini istediklerini dile getirdi.

Elektrik kullanımı yüzde 23,1 azaldı

Microsoft Japonya’nın 3 günlük hafta sonu denemesi, üretkenlikte yüzde 39,9’luk bir artışa sebep oldu. Bu da çalışanların zamanlarında daha ekonomik ve verimli olmaları gerektiği anlamına geliyordu. Bu süre zarfında birçok toplantının kısaltılmış bir şekilde ya da uzaktan yapıldığını da hatırlatalım. Microsoft Japonya’nın ofisleri 5 gün daha boş kaldığından, elektrik kullanımı yüzde 23,1 oranında azaldı. Çalışanlar ayrıca yüzde 58,7 daha az sayfa yazdırdı, bu da daha kısa bir çalışma haftasının hem insanlar hem de çevre için iyi olabileceği anlamına geliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap