1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ; Şartlar Elverirse Okullar’ı 1 Haziran’da açarız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ; Şartlar Elverirse Okullar’ı 1 Haziran’da açarız

son-dakika-milli-egitim-bakani-selcuk-

Milli Eğitim Bakanı bugün sabah saatlerinde Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle aldıkları kararı açıkladı. Açıklanan karar doğrultusunda 30 Nisan’a kadar devam eden uzaktan eğitim süreci, koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 Mayıs’a kadar devam edecek.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’In sunduğu Tarafsız Bölge televizyon programında canlı yayına katılarak konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Normalleşme süreci beklendiği şekilde devam ederse okulları 1 Haziran’da açarız.” dedi.

“SORUMLU SINIF GEÇME SÖZ KONUSU OLACAK”

Bakan Selçuk, öğrencilerin sınıfı nasıl geçeceği yönündeki soruya da tekrardan cevap verdi. Selçuk, “Öğrencinin lehine bir bakış açısıyla sorumlu sınıf geçme söz konusu olacak, üst sınıflarda bu sorumluluklarını yerine getirmek kaydıyla” dedi.

“19 HAZİRAN’DA TATİLE GİREBİLİRİZ”

Daha sonra Ahmet Hakan’ın okulların açılması durumunda ne zaman tatil edilebileceği yönündeki sorusuna yanıt veren Bakan Selçuk, “Tedbirlere uyulmaya devam edilirse 1 Haziran’da okulları açar, 19 Haziran’da da tatile gireriz. Telafi eğitimlerini de Eylül ayında yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap