İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Milli Takımımızın EURO 2020 Takvimi

Milli Takımımızın EURO 2020 Takvimi

featured

A Milli Takımımız, EURO 2020’de A grubundaki ilk maçını İtalya ile Roma’da, Galler ve İsviçre’yle ise Azerbaycan’ın Bakü şehrinde oynayacak.

Avrupa Şampiyonası organizasyonunun 60. yıl dönümüne denk gelmesi dolayısıyla EURO 2020, tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek.

TURNUVANIN AÇILIŞ MAÇINI YAPACAĞIZ

Şampiyonaya Türkiye’nin de bulunduğu A Grubu’nda Roma (İtalya) ve Bakü (Azerbaycan), B Grubu’nda Saint Petersburg (Rusya) ve Kopenhag (Danimarka), C Grubu’nda Amsterdam (Hollanda) ve Bükreş (Romanya), D Grubu’nda Londra (İngiltere) ve Glasgow (İskoçya), E Grubu’nda Bilbao (İspanya) ve Dublin (İrlanda Cumhuriyeti), F Grubu’nda ise Münih (Almanya) ve Budapeşte (Macaristan) ev sahipliği yapacak.

Roma Olimpiyat Stadı’nda 12 Haziran’daki açılış maçında İtalya ile Türkiye karşılaşacak. EURO 2020, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadı’nda 12 Temmuz’da oynanacak final müsabakasıyla sona erecek.

Şampiyonada son 16 turu karşılaşmaları, Amsterdam, Bilbao, Bükreş, Budapeşte, Kopenhag, Dublin, Glasgow ve Londra’da, çeyrek finaller ise Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg’da gerçekleştirilecek.

Yarı finaller ve final ise Londra’da 90 bin kişi kapasiteli Wembley Stadı’nda oynanacak.

Türkiye’nin maç takvimi şu şekilkde:
12 Haziran Roma: İtalya-Türkiye
17 Haziran Bakü:  Türkiye-İsviçre
21 Haziran Bakü: Türkiye-Galler

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap