1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Netanyahu’nun derdi Korona değil , yine pislik peşinde..

Netanyahu’nun derdi Korona değil , yine pislik peşinde..

featured

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, Ürdün Vadisi’nde İsrail’in hakimiyetini tanıyacağı taahhüdünde bulunduğunu dile getiren Netanyahu, “Birkaç ay sonra bu taahhüt onurlandırılacak , ABD’nin İlhak kararını onaylayacağından eminim”dedi.

Şımarık İsrail’in gözü Her Zaman ki gibi Filistin topraklarında…

Sözde devlet İsrail’in Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’de düzenlenen San Remo Konferansı’nın 100. yıl dönümünde programa görüntülü katılarak , gündem ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Netanyahu, Amerika yönetiminin işgal altında bulunan Batı Şeria’da ki yasa dışı yerleşen Yahudilerin , “İsrail’e ilhak ına” onay vereceğinden emin olduğunu söyledi.

“Trump’ın ‘barış planında’ İsrail’in Yahuda ve Samira’nın tamamındaki (Yahudilerin Batı Şeria’ya verdiği isim) haklarını tanındı.

ABD “ÜRDÜN VADİSİ’NİN” İLHAKINI VADETTİ

Binyamin Netanyahu, İsrail’de 2 Mart’ta yapılan erken seçimden önce, Batı Şeria’da yer alan yasadışı Yahudi yerleşim birimleri ile Ürdün Vadisi’ni ilhak vaadinde bulunmuştu.

Amerika ve İsrailli yetkililerin yer aldığı komisyon, söz de barış planı’nın dan sonra mevzu bahis bölgenin ve bölgelerin ilhakı için Batı Şeria’da kafalarına göre haritalar yapıp şekillendirmeye başlamıştı.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap