İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Netflix Mobil’de Nasıl Kullanılır ?

Netflix Mobil’de Nasıl Kullanılır ?

netflix-mobil-

Netflix dünyası ile en sevilen diziler, filmler ve daha fazlası, Android cihazlarında da video kalitesi düşürülmeden izlenmektedir. Android kullanıcıları tarafından başarılı sonuçlar elde eden Netflix açık kaynaklı AV1  video codec bileşenin sayesinde gerçekleştirmektedir.

Netflix veri kullanımını Android cihazlarda yüzde 20’ye kadar düşürmektedir. Aynı zamanda AV1 video kalitesini etkilemeden daha iyi video sıkıştırma işlemi ile dikkat çekmektedir. AV1 daha az veri harcadığından güvenilir olmayan bağlantılarda ya da ağlarda atış yaparken kalitesini daha da arttırabilmektedir.

Android’de Netflix Kullanımı

Son zamanlarda evde kaldığımız şu günlerde, Netflix’e ilgi bir hayli arttı. Evinde bilgisayar olmayan vatandaşlar, Android ve iPhone üzerinden Netflix’e giriş yaparak istedikleri şeyleri rahatlıkla izliyorlar.

Netflix uygulaması TV ve bilgisayar gibi cihazların dışında Android kullanıcılarına da özel destek programı ile sunulmaktadır. Netflix ilk önce Android’ de AV1’ i  uygularken Apple, Google, Facebook, Mozilla ve Microsoft gibi birçok şirket de codeci desteklemektedir. Diğer netflix platformlarına ve akış uygulamalarına yakın bir sürede AV1 sunulacaktır.

Android kullanıcıları netflix uygulamasını kullanabilmek için “verileri kaydet” ayarını açarak AV1 uygulamasına geçiş yapabilirler. Android cihazından netflix açılır, git + menü+ uygulama ayarları+ hücresel veri kullanımı ve daha sonra verileri kaydet seçilir. Bunun sonunda azaltılmış veri kullanımı ile akış gerçekleştirilir.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap