1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Netflix, şifrenizi paylaşmanızı engelleyecek yolları deniyor!

Netflix, şifrenizi paylaşmanızı engelleyecek yolları deniyor!

seo-watch-free-link-preview

Disney +, Hulu ve HBO Max’in zorlu rekabetiyle karşı karşıya olan Netflix, hesabınızı yalnızca evinizle sınırlı tutmanın yollarını aramaya başladı.

Netflix, bu hafta az sayıda kullanıcı “Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınızın olması gerekir” şeklinde yeni bir mesaj gördüğünü bildirdiğinde küçük bir kargaşaya sebep oldu. Kullanıcılara daha sonra, hesaplarını e-posta veya metin yoluyla doğrulamanın yanı sıra yeni bir hesap oluşturmaya kadar değişen farklı seçenekler sunuldu.

Açılır pencerenin ekran görüntüleri başlangıçta The Streamable tarafından aktarıldı, fakar bir Netflix sözcüsü TechRepublic’e bunun gerçekten de şirketin insanların parolalarını paylaşmasını engelleme çabalarındaki ilk test olduğunu söyledi.

Netflix’in 200 milyondan fazla abonesi arasında şifre paylaşımı çılgınca popüler ve son derece yaygındır. ESET tarafından yapılan bir ankete göre, yanıtlayanların% 60’ı parolalarını evlerinin dışından biriyle paylaştıklarını ve her üç kişiden birinin parolayı birden fazla kişiyle paylaştığını dile getirdi.

Bazı analiz şirketleri, Netflix’in Disney +, Hulu, HBO Max ve Amazon Prime Video gibi pazardaki hakimiyetlerini azaltan diğer yayın hizmetlerinden gelen baskıyı hissettiğini söyledi. Bu sebeple Netflix yeni adımlar atmaya başladı.

Yorum Yap

Yorum Yap