1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Netflix’de Altyazı Şeklini Değiştirmek

Netflix’de Altyazı Şeklini Değiştirmek

wp4879484

Netflix Altyazı Şeklini Değiştirmek

Netflix özellikle Türkiye’de giderek daha popüler bir platform olmaya devam ediyor. Şu karantina zamanlarında bir çoğumuz izlemedik dizi bırakmıyoruz. Fakat bir çoğumuz dizileri ve filmleri Türkçe dublaj olarak izlemekten pek keyif almıyoruz. Fakat bazen öyle dizi-film sahneleri oluyor ki arka fon ile altyazı birbirine giriyor ve okunması çok güç bir hal alıyor. Aynı şekilde Netflix‘ten içerik izleyen sadece gençler olmuyor, görme konusunda problem yaşayan insanlar içinde altyazılar işkence olabiliyor.

Belli ki bu durum birilerinin canını sıkmış veya netflix bunu daha önceden öngörmüş ve web sitesine bununla ilgili bir ayar koymuş. Bu ayar sayesinde altyazıları istediğiniz gibi revize edebiliyoruz. Üstelik bu revizyonu kısıtlı bir şey olarak düşünmeyin altyazının fontundan, boyutuna kadar pek çok şeyi değiştirebiliyorsunuz.

Böylelikle Netflix‘ten izlenen yabancı dizi ve filmlerde altyazıyla alakalı sorunlarımızı da rahatlıkla çözebiliyoruz.

Gelelim bu altyazı düzenlemesinin nasıl yapıldığı kısımına.

Öncelikle Netflix’in sitesine giriyoruz ve kendi hesabımıza giriş yapıyoruz. Dizi izlediğimiz profili seçiyoruz.

Ardından sağ üst kısımdan profil resmimize gelip açılır pencereden Hesap sekmesine tıklıyoruz.

Hesap sekmesine girdikten sonra Profil ve Ebeveyn Kontrolleri kısımında kırmızıyla işaretlenmiş olan Alt Yazı Görünümü‘ne giriyorsunuz.

Buradan istediğiniz gibi altyazıyı özelleştirebilirsiniz.

Not: Yaptığınız bu ayarlar Netflix hesabınızın açık olduğu tüm cihazlarda geçerli olacaktır. Göz önünde bulundurarak yapmanızı tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

Yorum Yap