1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Netflix’in Türkiye’de ne kadar üyesi var ?

Netflix’in Türkiye’de ne kadar üyesi var ?

İnternet Televizyonculuğunda oldukça çağ atlayan, içerisinde bulundurduğu dizi ve filmler ile kullanıcılarına güzel bir deneyim sunan Netflix’in Türkiye’de de oldukça üyesi olan bir platform.

Her seferinde ülkede faaliyet göstermeyi istediğini ısrarla söyleyen Netflix bugün önemli bir açıklama yaptı. Türkiye’deki kullanıcı sayısını paylaşan Netflix, aslında bu pazarda kısa sürede ne kadar kullanıcıya ulaştığını da paylaşmış oldu. Bunun da Netflix’in Türkiye’ye her türlü yatırımı yapmaya hazır olduğunu göstergesi olduğunu söylemek mümkün. Zira RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in bugün konuyla ilgili yaptığı açıklama da bu durumu kanıtlıyor.

Netflix’in Türkiye’de 1,5 milyon adet ücretli tekil üyesi var

Gelelim Netflix’in ilk defa Türkiye özelinde açıkladığı rakamlara. 1,5 milyonun üzerinde tekil kullanıcıya ulaşan Netflix, görünen o ki televizyon sektörünü baştan aşağı değiştiriyor. Zira 1,5 milyon kullanıcıda bulunan aile hesaplarını göz önünde bulundurduğumuzda sayının neredeyse 4 milyona ulaştığını görüyoruz.

Netflix yapımlarının da günden güne çeşitlilik gösterdiğini belirtelim. Platform sadece orijinal içerik üretmekle kalmıyor, yılların sevilen yapımlarını da Türkiye’de izleyicilerle buluşturuyor.

Netflix’in bu rakamları açıklamasındaki itici güç ise RTÜK’ün yeni yönetmelikle birlikte üye başına gelirden pay istemesi. Herkese açıklanarak dilden dile dolaşacak bilgiyi görünen o ki Netflix kendi yönetmek istemiş. Oldukça başarılı bir hamle olan bu iletişim stratejisinden sonra BluTV’den de bir açıklama geleceğini öngörebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap