1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Okullar ne zaman açılacak ? Bakan Selçuk tarih verdi

Okullar ne zaman açılacak ? Bakan Selçuk tarih verdi

meb-ziyaselcuk

Koronavirüs sebebiyle okullarda da uzaktan eğitime geçilmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullara yeniden dönüş için tahmini tarih verdi.

Öğrenciler kısa sürede MEB tarafından hazırlanan Eba Tv‘den derslerini evlerinden takip ediyorlar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV kanalında okullar ile alakalı soruları cevapladı.

“EYLÜL – EKİM AYLARI…”

Bakan Ziya Selçuk, “Temmuz-ağustos ayı planlaması üzerinde çalışmıyoruz. Eylül-ekim ayları daha ağır basıyor.” ifadelerini dile getirdi.

“BİLİM KURULU’NUN TAVSİYESİNE UYACAĞIZ”

Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle hareket edeceklerinin altını çizen Selçuk, “Net tarih yok.” sözlerini de ekledi.

İşte Bakan Selçuk’un açıklamaları ;

“Sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir. Türkiye’nin gidişatı ya da Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisi olumlu yönde olursa, biz hemen çalışmalara başarız.

“EYLÜL VE EKİM AYLARINI DİKKATLE ÇALIŞIYORUZ”

Okulların açılmasında, temmuz ve ağustos değil de eylül ve ekim aylarını daha dikkatle çalışıyoruz. Tabii mayıs-haziran ve eylül-ekim dönemlerine ilişkin de çalışmamız bulunuyor.

LGS’NİN ERTELENMESİ DURUMU

LGS ile ilgili tarihin değişmesi şu an mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran’daki sınavı elbette erteleriz, ancak böyle bir durum şu an yok. Online sınav da yapılmayacak.

“EBA TV’DE ÖZEL SÜRPRİZLERİMİZ VAR”

Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 08.30’da çocuklar adına Anıtkabir’de olacağız. EBA TV’de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV’de özel sürprizlerimiz var.

‘İÇİMDEKİ OKUL SESLERİ’ KİTABI

Çocuklarımıza sesleri tanıtmak gibi tavsiyeler içeriyor. Çocuklara böyle bir hediye vermek benim için çok değerli.

EĞİTİM TAKVİMİ TELEFONDAN TAKİP EDİLEBİLİR

Hazırladığımız eğitim takvimi her telefondan takip edilebilir durumda. EBA’ya katkılarımızı sürekli sağlamaya çalışıyoruz.”

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap