1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. OnePlus Pods Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

OnePlus Pods Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

oneplus pods

OnePlus Pods Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Çin merkezli faaliyet gösteren teknoloji devi OnePlus, geç kalmış olsa da ilk kablosuz kulaklığı için çalışmaya devam ediyor. OnePlus Pods model adıyla satışa sunulacağı ifade edilen kablosuz kulaklığın resmi tanıtım etkinliği için oldukça kısa bir süre kaldığı belirtiliyor.

Bilindiği üzere geleneksel bluetooth kulaklıklarının tasarımı Apple tarafından tamamen ortadan kaldırıldı. Apple’ın öncülüğünde geliştirilen tasarıma daha sonra diğer üreticiler de ayak uydurmaya başladı. One Plus tarafından geliştirilen ve üretilen Pods modeli de benzer tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Resmi bir açıklama henüz yapılmamış olsa da markanın resmi tanıtım etkinliğini önümüzdeki Temmuz ayında yapmayı planladığı iddia ediliyor. İddiaların kaynağının markaya yakınlığıyla bilinen ajanslar olduğu göz önüne alındığında Temmuz ayında tanıtılacağına kesin gözüyle bakılmaktadır.

OnePlus 8’de OnePlus Pods Detayı

XDA geliştirici uzmanları tarafından OnePlus 8 modeli için yayınlanan Android 11 Beta sürümünde dikkat çekici bir detay keşfedildi. Dikkat çeken detaya göre OnePlus 8 modelinde kulaklık ismi OnePlus Pods olarak görülüyor. Kulaklık ismi olarak belirtilmiş olmasına rağmen OnePlus kablosuz kulaklık isminin hala resmiyet kazanmadığına da dikkat çekmekte fayda var.

OnePlus Pods Kablosuz Kulaklık Teknik Özellikleri

Android 11 Beta sürümü için yapılan çalışmalarda ortaya çıkan kodlarda com.oneplus.twspods ifadesinin yer alması yeni kulaklık modelinin tamamen kablosuz bir tasarıma sahip olacağını ortaya koydu. Tanıtım etkinliğinin Temmuz ayında gerçekleştirmesi beklenen markanın yapmış olduğu hazırlıklar, etkinlik sonrası zaman kaybetmeden kulaklığın piyasaya sürülmek istendiğini gösteriyor.

OnePlus’un OnePlus Pods model adıyla satışa sunması beklenilen kulaklığın yakınlık sensörüne sahip olacağı düşünülüyor. Bu sensör sayesinde küçük el hareketleriyle müzikler arası geçişler ve ses kontrollerinin yapılabileceği tahmin ediliyor.

USB-C bağlantı desteği, gürültü azaltmaya yönelik geliştirmeler, çift mikrofon teknolojisi dikkat çeken teknik detaylar arasında yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra kesintisiz kullanımda 4-5 saat batarya süresinin olması da büyük bir beğeni toplayacak.
Kulaklığın Temmuz ayında resmi olarak tanıtımı yapıldıktan sonra Çin başta olmak üzere kısa bir süre içerisinde dünya genelinde birçok noktada satışa sunulacağı düşünülüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap