1. Ana Sayfa
 2. Akıllı Telefonlar
 3. OnePlus Z Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nedir ?

OnePlus Z Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nedir ?

featured

OnePlus Z Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nedir ? One Plus Z Nasıl Telefon? One Plus Z Alınır mı ?

OnePlus, lider Android telefon üreticileri arasında faaliyet göstermeye devam ediyor. Markanın ürettiği telefonların güçlü teknik donanımlarına kıyasla oldukça uygun fiyatlarla satışa sunuluyor olması büyük beğeni topluyor. Teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin bilgidiği üzere OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modelleri geçtiğimiz ay resmi olarak tanıtılmıştı.

İki amiral gemisi modelin tanıtıldığı günlerde OnePlus tarafından OnePlus Z adından bir modelin tanıtılacağı ifade ediliyordu. İlk etapta yeni modelin Dimensity 100 SoC işlemcisiyle satışa sunulacağı belirtilse de son gelişmelere göre cihazın Snapdragon 765 ile gelmesi beklenmektedir. Buna rağmen son dakika değişikliklerinin ise meydana gelebileceği de iddialar arasında yer alıyor.

OnePlus Z Rakiplerini Zorlayacak

Modelin satışa sunulacağı tarih yaklaştıkça teknik detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Teknik detaylara yüzeysel olarak bakıldığında dahi rakiplerine karşı oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Satış fiyatının rekabetçi olması durumunda rakiplerini eleyeceği ön görülmektedir. Şuana kadar ortaya çıkan ayrıntılara bakıldığında cihazın dikkat çeken teknik özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 4 inç büyüklüğünde AMOLED ekran
 • 90 Hz ekran yenileme oranı
 • Snapdragon 765 işlemci, tanıtılacağı güne kadar işlemcide değişiklik meydana gelebileceği belirtiliyor
 • 8 GB RAM
 • 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleri
 • OxygenOS işletim sistemi (Android 10 temeli üzerinde yükseliyor)
 • 48 MP, 16 MP ve 12 MP olmak üzere toplamda 3 adet arka kamera
 • 4000 mAh kapasitede batarya
 • 30T Warp hızlı şarj teknolojisi
 • Ekran içerisinde gömülü halde konumlanan parmak izi okuyucu sensör
 • 5G bağlantı desteği

OnePlus Z Satış Fiyatı Belli Oldu

OnePlus Z modelinin satış fiyatı ile ilgili olarak marka tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Markaya yakınlığıyla bilinen kaynaklar tarafından yapılan paylaşımlara göre cihaz 400 Sterlin’den satışa sunulacak. Ülkemiz satış fiyatı için henüz erken olsa da vergileri, satıcıların kar oranlarını çıkardığımızda cihazın 3 bin 506 TL üzerinden satışa çıkarılacağı görülüyor. Vergiler ve satıcıların kar oranları eklendiği zaman fiyatının ne kadar olacağı şuan için bilinmiyor.

Amiral gemisi modeller kadar merak edilen OnePlus Z modelinin resmi tanıtımının önümüzdeki Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Resmi tanıtım etkinliğinin hemen ardından ise zaman kaybetmeden birçok ülkede eş zamanlı olarak satışa sunulacağı düşünülüyor.

Önerilen Yazı
Yeni iPhone SE 2020, En hızlı androidler’den daha mı hızlı ?
Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap