1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Ordu’da tartışılan Ertuğrul Gazi heykeli kaldırıldı!

Ordu’da tartışılan Ertuğrul Gazi heykeli kaldırıldı!

featured

Ordu’da Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Türk Tarihinin Önemli Şahsiyetlerini Anma Projesi’ kapsamında Osmanlı ve Türk tarihine adını yazdıran, başarılı Türk adamlarının büstleri yaptırıldı.

Mustafa Kemal Atatürk, Abdülhamit Han, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Osman Bey, Alparslan, Oğuzhan, Metehan, Cengizhan, Atilla, Ertuğrul Gazi, Alaaddin Keykubat, Şeyh Şamil, Dede Korkut, Mimar Sinan, Yunus Emre, Timur, Ahmet Yesevi, Mehmet Akif Ersoy ve İbni Sina gibi liderlerin yaptırılan büstleri, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na belediye ekipleri tarafından yerleştirildi.

ERTUĞRUL GAZİ DEĞİL, ENGİN ALTAN BÜSTÜ!

15 Temmuz meydanına koyulan 20 büst içerisinde yer alan Ertuğrul Gazi büstünün, 5 sene boyunca ekranlarda olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’ye hayat veren başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan’a olan benzerliği, sosyal medyada oldukça tartışmalara ve tepkilere neden oldu.

Belediye tarafından adeta fenomen olan büst kaldırarak, ilgililer hakkında idari soruşturma başlatıldı.

BÜST KALDIRILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan yazılı açıklamada, “‘Türk Tarihinin Önemli Şahsiyetlerini Anma Projesi’ kapsamında yaptırdığımız büstlerden Ertuğrul Gazi büstünün, Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’a benzetilerek tasvir edilmesi bizleri de rahatsız etmiş ve aynı gün söz konusu büst kaldırılmıştır. Konu ile ilgili ihmali bulunan sorumlular hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Gösterilen hassasiyetten dolayı tüm kamuoyuna teşekkür ediyoruz.” denildi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap