İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Oxford Üniversitesi aşı için tarih verdi

Oxford Üniversitesi aşı için tarih verdi

koronavirüs-aşısı

Dünya’yı kasıp kavuran koronavirüs için tüm Dünya’da hızla aşı çalışma devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda çalışmalarında oldukça yol kat ettiklerini aktaran Oxford Üniversitesi Profesörü John Bell, bugünlerde ise Covid-19 aşısını yaklaşık 320 kişi üzerinde denediklerini ve olumlu sonuçlar aldıklarını dile getirdi.

Haziran 15’i işaret etti

Aşının hazır hale gelmesi halinde dağıtımı için İngiltere’nin en büyük ilaç firmalarından AstraZeneca ile anlaşma yaptıklarını aktaran Profesör Bell, Haziran ortalarında aşının piyasaya çıkması için çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.

Profesör Bell, “Bu çalışma hala devam ediyor, kesin bir şey söylemek mümkün değil. Bu aşılar şu anda insan vücudunda olumlu bir şekilde sonuç veriyor. Yapılan çalışmalarla birlikte Haziran ortasında güzel gelişmeler olacağını düşünüyorum” dedi.

“AstraZeneca ile irtibat halindeyiz”

Profesör Bell, açıklamasını şöyle devam ettirdi ; İngiltere’nin önemli bir firması AstraZeneca ile irtibat halindeyiz. Aşı tam anlamıyla hazır olduğunda geçmişe dönük düşüncelerle veya nasıl dağıtım yapılacağı konusunda düşünmek istemiyoruz. Geleceğe yönelerek ülkelerin bu aşıya bir an önce temin edebilecek duruma gelmesini bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap