1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Oyun Şirketleri’nin En Unutulmayan 5 Efsane Oyunu

Oyun Şirketleri’nin En Unutulmayan 5 Efsane Oyunu

pes-2013

Hepinize merhaba, bugün ki LiSTEPLUS kategorimizde yine dop dolu ve eğlenceli bir içeriği sizlere aktaracağız. Bazı oyun serilerinin bazı oyunları vardır ki, o oyunlar seneler geçsede hem aklımızda kalmış, hemde oyun şirketinin en çok oynananları arasına girmeyi başarmıştır.

Bu oyunların yerini her ne kadar günümüz teknoloji seviyesinde çıkan oyunlar alsa da, bu oyunlar tüm oyun severler tarafından efsane olarak akıllarda kalmıştır.

5- Call Of Duty ; Modern Warfare

Call Of Duty, serili oyunlar dediğimizde akıllara gelen ilk oyunlardan birisidir. Diğer serili oyunlar gibi Call Of Duty’unda bir çok serisi vardır. Fakat Modern Warfare serisi oyuncuların yıllarca severek oynadığı, şirketin çıkardığı en efsane oyun olarak hafızalarda yer etmektedir. 2019 yılında piyasaya sürülen oyun listemizin beşinci sırasında.

call-of-duty-modern-warfare
call-of-duty-modern-warfare

4- GTA Vice City ;

 

GTA’nın çıkardığı serilerin kuşkusuz hepsi oldukça başarılı ve güzeldir. Özellikle GTA 5 son zamanlarda Dünya’da en çok satan oyun olma özelliğine sahiptir. Fakat bir döneme adeta adını yazdırmış, nesilden nesile oyun severlerin oynadığı, her türlü yamanın yapıldığı, hilelerini dün gibi hatırladığımız GTA Vice City, listemizin dördüncü sırasında. 2002 senesinde piyasaya sürülen oyun, PlayStation 2, Xbox, xbox 360, Playstation 3 PC, iOS ve Android versiyonları bulunmaktadır. App Store ve Google Play Store’de oldukça yüksek ücrete satılmaktadır.

gta-vice-city

3- FİFA 07 ;

 

Fifa’nın daha iyi oyunları yapılmıştır elbet, fakat en efsanesi FİFA 07! Türkcel Süper Lig’e ilk yer verilen oyun olarak kayıtlarda adından söz ettiren oyun, EA Sports’un o dönemlerde çıkarttığı oldukça grafiğe önem verdiği bir oyundur. Oyun 2006 senesinde piyasaya sürülmüştür.

2-Need for Speed: Underground 2 ;

NFS serisinin en efsane oyunu desek kimse itirazda bulunmaz sanırım. 2004 tarihinde piyasaya sürülen Need For Speed Underground 2 serisi, o dönemlerde harika sürüş keyfi ve harika grafikler ile adını tarihe yazdırmış, kullanıcıların severek oynadığı bir oyun olmuştur. İnternet cafelerde, evlerde yıllarca oynanan oyun, bir çok nesilin oynadığı, emek vererek modifiyeler yaptığı harika bir yarış oyunudur. PlayStation 2, Xbox ve PC için piyasaya sürülmüştür, listemizin ikinci sırası, Underground 2’nin.

1- PES 2013 ;

Pro Evolution Soccer 2013 (PES) serisinin en çok oynanılan oyunudur. Konamı tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen oyun çok uzun zaman oynandı. Hatta yıl 2020 olmasına rağmen, Ps kafelerde halen oynanmaktadır. Oyun akışıyla, devler ligi, avrupa ligi, efsane ol ve ana lig modlarıyla bir çok kullanıcının kalbine taht kurmuşdur. Oyunun üstüne bir çok yama yapılmış olup, kolay ayarlanabilen ayarları ile de, kalitesini ortaya koyan bir oyundur. Bilemeyiz Dünya’da bu kadar popüler oldu mu, fakat oyun Türkiye’de oldukça uzun zaman popülerliğini kaybetmedi.

pes-2013

Yorum Yap

Yorum Yap