1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Paranın Satın Alamayacağı 5 Şey

Paranın Satın Alamayacağı 5 Şey

featured

Paranın Satın Alamayacağı 5 Şey

Para herşeyi satın alabilir mi ? Yada parası olan insan her zaman mutlu mudur ? Bugün ki LiSTEPLUS yazımızda, Paranın Satın Alamayacağı 5 Şey ‘i sizlere aktaracağız.

Bu Dünya’da paranın satın alamayacağı o kadar çok şey vardır ki.. Biz bugün sadece 5 tanesini listeledik, ama esasen para Dünya’da ki bir çok şeyden daha değersizdir.

5- Gülmek ;

Arkadaşlarınız ile, sevdikleriniz ile beraber vakit geçirdiğinizde eğer gülebiliyorsanız, hayatta ki binlerce insandan daha mutlusunuzdur demektir. Gülmek asla para ile satın alınamıyan, fakat hayatımızda oldukça değerli olan bir durumdur. Düşünün bu hayatta gülemeyen milyonlarca insan varken, güldüğünüz farkına vararak, gülmenın dahi şükrünü edin..

4- Zaman ;

Zaman belki de bu hayatta ki en değerli şeydir. Asla geri alınamaz ve kaybettiğin zaman geri kazanılamaz. Zaman insanoğlu için oldukça değerlidir. Zaman’da asla para ile satın alınamayan bir şeydir. Elbette geçmiş zamana geri dönemeyiz, fakat gelecek zaman için halen bir şeyler yapabilirsiniz.

3-Aşk ;

Kuşkusuz Dünya’da ki en mükemmel duygulardan biridir, sevmek ve sevilmek. Eğer birine değer verip aşıksanız bu Dünya’da yine harika bir duyguyu tatmışsınızdır. Eğer ki karşınızda ki de size aşıksa oldukça değerli bir şeye sahipsiniz demektir. Aşkda asla ve asla para ile satın alınamayan bir duygudur. Filmler’de de klişe sahnelerinde gördüğünüz üzere zenginin parası garibanın aşkını asla satın alamaz.

2- Bilgi ;

Para sizlere özel öğretmenler, özel kurslar alabilir, fakat beyninizde ki bilgiyi asla satın alamaz. Bilgileriniz size paralar kazandırabilir, fakat bilgiyi asla para ile satın alamazsınız. Bilgiyi öğrenmek ve o bilgilerle hayatını devam ettirmek insan için adeta bir mücevherdir. Bilgi, insanoğluna hiç bir zaman hazır bir şekilde gelmemiştir. Yaşantı ile, okuma ile, çeşitli yollarla öğrenebiliriz bilgiyi. Ama parasını verip kurslar, öğretmenler tutsanız bilgiyi öğrenecek olan yine sizsiniz.

1- Sağlık

Son zamanlarda uğraştığımız koronavirüs belasında da gördüğümüz üzere Sağlık bu hayatta olmassa olmaz bir şeydir. Sağlık olmayınca daha doğrusu sağlık koşulları hayatı yaşamamıza el vermediğinde hayatımızın ne kadar kötü bir hal aldığını hepimiz adeta uygulamalı bir şekilde yaşadık.

Sağlık gerek yukarıda ki gibi farklı yollarla, gerek ise bedensel rahatsızlıklar ile hayatımızı alt üst edebilir. Para kesinlikle ama kesinlikle sağlığı da satın alamaz. Dünya’nın milyarderleri, İngiltere Başbakanlarının bütçesini düşünün, koronavirüse karşı ne yapabildiler ? Sadece bekleyerek tedavilerini en üst düzey hastehanede gördüler. Ellerinden başka hiçbir şey gelmedi..

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap