İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. PlayStation
  3. PlayStation 5’in tanıtım tarihi belli oldu

PlayStation 5’in tanıtım tarihi belli oldu

PlayStation

Tüm oyun severlerin merak ile beklediği PlayStation 5’in ne zaman tanıtılacağı oldukça merak ediliyordu.

Kovid-19’un engel olmadığı sektör kalmadı diyebiliriz. Spor, sanat, uluslararası turnuvalar ve yeni ürünler ve konsol dünyası..

Koronavirüs sebebiyle oyun dünyası da oldukça olumsuz etkilendi diyebiliriz. Oyun severlerin ise merakla beklediği Ps5 ise, duyuruldu ancak henüz tanıtım tarihi netleşmemişti.

PlayStation 5 tanıtım tarihi sonunda netleşti!

Diğer yandan oyun sektörünün güvenilir kaynaklarından biri olan Daniel Ahmad, iki konsolun Haziran ayında tam anlamıyla sergilenmesinin planlandığını dile getirdi. Yani bu konsola özel oyunlar ve içerikler Haziran ayında tamamen oyun severlerlerin karşısına çıkaracaktır.

Ancak koronavirüs salgınından dolayı hem Microsoft, hem de Sony yeni nesle ilişkin duyuruları MayısTemmuz periyoduna yaymaya karar vermişler.

Ahmad tarafından sızdırılan rapora göre Sony PlayStation 5 tanıtımını Mayıs ayında gerçekleştirecek. Zira bu bilgi VGC, EuroGamer ve IGN gibi oyun mecraları tarafından da doğrulanmış durumda.

Yani PS5 tanıtımının Mayıs ayında gerçekleşeceğine artık kesin gözüyle bakabiliriz. Muhtemelen bu konsola özel olarak yayınlanacak olan oyunlar da Temmuz ayına kadar netlik kazanacaktır. Her iki konsolun satışa sunulması ise Kasım ya da Aralık ayında gerçekleşecektir.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap