İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Ramazan Ayın’da Beyninizi Yoracak 5 Mobil Oyun

Ramazan Ayın’da Beyninizi Yoracak 5 Mobil Oyun

Beyninizi Yoracak 5 Mobil Oyun

Ramazan ayları içerisinde İftar veya Sahur vakti beklerken sizinde beyin fırtınası yapmak istediği bir oyun oluyor mu ?

Keyifli bulmaca ve zeka oyunlarına beyninizi yorarken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz.

Bugün aktaracağımız Listede önereceğimiz oyunları oynarken hem vaktinizi geçireceksiniz, hemde yeni kelimeler öğreneceksiniz.

İşte Beyninizi Yoracak 5 Mobil Oyun ;

5- A Word – Kelime Oyunu Türkçe ; Hem ios platformunda hemde android platformunda oynanabilen başarılı kelime bulmaca oyundur. Türkçe kelimelerden oluşan oyun oynadıkça keyif verirken, ilerledikçe de zorlanacaktır.

Türkçe kelimeleri keşfederek yeni kelimeler öğrenebilir, vaktinizin nasıl geçtiğinin farkına bile varamayabilirsiniz.

A Word - Kelime Oyunu Türkçe
A Word – Kelime Oyunu Türkçe

4-Bil ve Fethet ; İftar ve sahur saatlerini beklerken yeni fetihler yapabilirsin! Soruları bilerek topraklarını genişletebilir, onları muhafaza edebilirsin. Bu oyunun pek benzeri bir oyun yıllardır gelmemiştir. Hem Apple Store’den hemde Google Play Store’den erişilebilen uygulama oldukça keyiflidir.

Bil ve Fethet
Bil ve Fethet

3- WOW – Kelime Bulmaca ;  Tam adı Words of Wonders olan kelime bulma oyunu oldukça başarılı bir kelime oyunudur. Listemizin birinci sırasında yer alan uygulama ile farklarını soracak olursanız, bu oyunda yeni bölümlere geçtikçe Dünya’da ki yeni haritaları keşfedebiliyor, o haritalar hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Tıpkı diğer oyunlar gibi bu oyunda 2 platformda da oynanılabilir. Ayrıca oyun farklı modlar ile de kullanıcılara oyun keyfi verebiliyor.

Words of Wonders
Words of Wonders

2- Flow Free ; Renkler ile zaman geçirmeye hazır ol. Renkleri eşleştir ve bölümleri geç! Flow Free, Haziran 2012’de Amerikan stüdyosu Big Duck Games tarafından yayınlanan iOS ve Android platformlarında oynanabilen bulmaca oyunudur. Oldukça beyin yoran uygulama yıllar geçtikçe de kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Flow Free
Flow Free

1- Kelimelik ; Dünya’da tüm milletlerin kıyasıya oynadığı, Scrabble oyununun Türkçe versiyonudur. Android ve İos cihazlarınız üzerinden ister oyundaki binlerce oyuncuya karşı isterseniz arkadaşlarınız ile karşılıklı olarak oynayabilir, kıyasıya rekabette dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz.

Listemizin birinci sırasında bulunan oyun, Türkiye’nin en çok oynanan kelime oyunu ünvanını’da elinde bulunduruyor. 14 milyon kullanıcının oynadığı mobil oyun ile vakit geçirmek çok kolay olsa gerek.. 🙂

kelimelik
kelimelik
Yorum Yap

Yorum Yap