1. Ana Sayfa
  2. Yemek
  3. Ramazan Öğünlerin’de Hurma Tüketme’nin Faydaları

Ramazan Öğünlerin’de Hurma Tüketme’nin Faydaları

ramazanda-dolarin-etkilemedigi-tek-ithal-meyve-hurma-oldu-001

On bir ayın sultanı Ramazan ayına erişmek bu senede nasip oldu. Her sene olduğu gibi Ramazan ayında gıda tüketimi ile alakalı alternatiflerde yine önümüze çıkmaya devam ediyor.

Bizlerde bugün Ramazan ayı içerisinde iftar ve sahur öğünlerinde hurma tüketmenin faydalarını sizler ile paylaşacağız.

İnsan vücuduna inanılmaz faydalarıyla bilinen hurmanın faydaları oldukça fazladır. Hem kilo verdiren hem de tok tutan özelliğiyle kadınların bir numaralı besini olma özelliği taşıyor. Bunun yanı sıra Ramazan ayında sofralardan da eksik olmuyor.

İşte Hurma’nın Vücuda 10 Mükemmel Faydası ;

1- Tokluk Hissi Verir ; Hurma insan bünyesine verdiği tokluk hissi ile gün boyu midenizin tok kalmasına yardımcı olur.

2- Sindirimi Kolaylaştırır ; Hurma sindirim sistemine iyi gelmesiyle bilinmektedir. Sindirimi kolaylaştırması sayesinde midenizin rahat bir gün geçirmesine yardımcı olur.

3- Cildi Gençleştirir; Hurma sadece iç organlara değil, cildimize de oldukça faydalıdır. Cildi güzelleştiren ve gençleştiren gıdalar arasında bulunan hurma, cilt sağlığında etkili olan gıdalar arasında.

4-Kilo Kontrolü Sağlar ; Kilo almaktan şikayetciyseniz ve tokluk hissi yaşamak istiyorsanız, hurma adeta arayıpta bulamadığınız bir besin konumunda.

5-Metabolizma Hızlanır ; Ramazan ayında yediklerimizi hızla yakmamız için metabolizmamızın hızlı çalışması gerekmektedir. Metabolizmayı hızlandıran gıdalar arasında hurma başı çekmektedir.

6- Kalp Sağlığını Korur ; Yaşlılarda ve orta yaş grubunda oldukça artan kalp krizinin başlıca sebebi, kalp sağlığının olumsuz olması, kalbin sağlıksız olmasıdır. Hurma kalp sağlığını korumaktada üzerini düşeni yapıyor.

7- Kansızlık Önlenir ; Kansızlıkda son dönemde sıklıkla artan bir sağlık sorunudur. Kansızlığa karşı bir çok gıda vücudumuza iyi gelsede, hurma bunlarında arasında olmayı başarmıştır!

8-Vücuda Enerji Verir ; Gün boyu enerjisiz ve halsizlik hissediyorsanız, hurma sizler için ilaç niteliğinde bir besindir! Hurma vücuda enerji vererek dinç kalmanıza yardımcı olur.

9-Kemikleri Güçlendirir ; Kemik sağlığınızdan şikayetciyseniz ve ek takviye almanız gerekiyorsa, hurma alacağınız gıdalar arasında mutlaka olmalı!

10- Bağışıklığı Arttırır; Özellikle koronavirüs pandemisinde bağışıklık sistemimizin gücü oldukça önemli. Hastalıklara ve virüslere karşı bağışıklığımızın mutlaka kuvvetli olması gerekiyor. Ramazan ayın’da sofralarımızda yer eden hurma, burada da bizlerin ve vücudumuzun yanında!

Yorum Yap

Yorum Yap