İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diziler ve Filmler
  3. Rise Of Empires : Ottoman Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Rise Of Empires : Ottoman Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Rise of Ottoman

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Netflix’in yeni çıkarttığı ve bugün 24.01.2020 Tarihinde yayınlayacagı bir içerikten söz edeceğim.

Zaten Netflix denince akla cinsellik geldiğini insanları nasıl hipnotize etmeye kimliklerini bozmaya ve ahlaksız bir nesil getirmeye çalıştıklarını az çok biliyorsunuzdur . Her film ve dizisinde mutlaka bu alametleri gösteren bu şirket şimdi de kritik bir karar alarak istanbulun fethi’ni çekti ve bugün yayına sunacak..

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki eğer tahminlerimiz doğru çıkarsa ki umarım ters köşe oluruz , varsayalım ki bizim dediğimiz gibi olursa ki bence kaçınılmaz son bu olacak netflix tabiri caiz ise Türkiye’de Ayağına sıkmış olur.

Neden ? Ne Tahmin Ediyoruz ?

Dünya üzerinde kutsallık diye bir mefum var ve malesef netflix bundan pek haberdar gibi gözükmüyor. Öncelikle iyi bilinmesi gerekir ki istanbulun fethi müslümanlar olarak bizlerin kutsallarından yani dokunulmazlarındandır. Sebebi ise hem vakaa’nın 1400 yıl öncesinden Peygamber efendimiz tarafından müjdelenmiş olması , Hemde Şahsın yani Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1400 Yıl öncesinden istanbulu feth eden komutan olarak Hadis’i Şerif te geçmesidir.
Yani bu şu demek DOKUNULMAZ ! YANLIŞ AKTARILAMAZ ! CİDDİYET GEREKTİRİR !
Yani ecnebi dili ile NOT TOUCH ! WRONG IS NOT TRANSFERABLE! REQUIRES SERIOUS! Mr. Netflix , Did you understand ?

Gerçi sabaha kadar anlatsak anlamazlıktan gelir kefere.. Şimdi fragman yayınlandı önce fragmandan başlayalım..

Açıkçası Fragman güzel bir Fragman olmuş görsel açıdan (Ki ben dizi-Belgesel olacak bu yapımın genel manada görsel efektlerinin muazzam olacagını düşünüyorum) ama gel gelelim doğru anlatacak mı  bizleri ..
Araştırdılar mı ? Bizi anlatabilecekler mi ? Atamız Fatih Sultan Mehmet Han’ı anlatırken tarih profesörlerinden işin ehli müslüman tarihçilerden yardım aldılar mı ?
İşte burada bağları koparıyoruz çünkü yardım aldıkları kim biliyormusunuz ? Celal Şengör !

Celal Şengör Kim Biliyormusunuz ?

Diyen Müslüman olmayan Türk’te olmayan Tarihçide olmayan Jeolog olarak takılan açıkçası ne olduğu belli de olmayan bir zevattır !

Koca ülke’de yardım alacak kimse yokmuş gibi bu zevatı konuşturup Osmanlı hakkında fikir alan kafa nasıl bir yapım çıkartabilir açıkçası başkalarından yardım aldılarmı ortaya ne çıkacak merak ediyorum..

Ha Muhteşem yüzyıla benzer bir senaryo görmemiz muhtemel zira onu yaptıran da Bu diziyi çektiren de aynı keferedir..

Bu arada dizi içerisinde bazı Türk oyuncularında olacağını söylemeden geçmeyelim.

Umarım iftiralarla dolu , çıplaklıkla dolu bir yapım olmaz. Tam olarak doğru aktarılamasa bile (Kıyafetlerden yaşam biçiminden bahsediyorum) En azından Dünya’ya sunulan bu yapımın en azından diyorum kabul edilebilir bir yapıda olmasını gönülden temelli ediyorum.
Çünkü dizi ingilizce olacak ve Tüm dünya’ya servis edilecek..

Aksi halde NETFLİX Türkiye’de BİTER ! En azından bizim mahalle(Müslüman Türkler) için konuşuyorum..

Selametle kalın..

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap