İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Saçımızı Kuruturken Yaptığımız 5 Hata!

Saçımızı Kuruturken Yaptığımız 5 Hata!

featured

Saçlarınızı kuruturken veya şekil verirken fön makinesi ve saç arasındaki aralık, sıcaklık ve hatta hava akımının yönü gibi dikkat etmeniz gereken birçok adım bulunduruyor.

Duştan sonra sonra saçınızı kurutmak ve şekillendirmek oldukça basitmiş gibi görünebilir. Ancak fön makinesi kullanmanın da püf noktaları vardır. Fön ve saç arasındaki mesafe, sıcaklık, hava akımı yönü gibi dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor.

  1. Sadece Sıcak Tarafı İle Kurutma :
    Genellikle tüm saç kurutma makinelerinin soğuk hava akışı modu vardır. Saçınıza verdiğiniz şekli sabitlemek için düğmeyi soğuk moda getirin. Soğuk hava nemin buharlaşmasını yavaşlatır, yani bukleler daha uzun süre dayanır. Bu arada, bölünmüş uçların ortaya çıkması için iyi bir önleyici yöntemdir.

2. Yanlış hava akışı yönü seçme !

Saçlarınızı kökten uca saç büyümesi yönünde kurutun. Aksi takdirde, ölçekler açılacak, bu da saçın dökülmesine neden olacak ve dolaşmasını kolaylaştıracaktır. Saçınızı kökten uçlara doğru kurutmanız durumunda, saçlarınız birleşecek ve saçınıza doğal bir parlaklık katacaktır.

3.Fön makinesini yanlış tutmak.

Günlük hayatta daha çok kullandığınız baskın elinizle bir fön makinesi tutmak oldukça doğaldır, çoğu insan böyle yapar. Ama bu yanlış, çünkü saç tellerini şekillendirmek ve dağıtmak için bu elin kuvvetine ve el becerisine ihtiyacınız var. Süreci daha iyi kontrol etmenize, tarağı daha verimli kullanmanıza ve daha az çaba harcamanıza yardımcı olacaktır.

4. Saçı aşağı çekme

Fön makinesi kullanırken, saçlarınızı tarakla tutturup aşağı doğru çekmek saç dökülmesine neden olabilir. Bunun yerine, uygun bir tarakla saç uçlarını alt kısımdan ve sıcak havanın akışına doğru tarayın. Bu, hacimli ve canlı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

5. Fön makinesini başa çok yakın tutmak

Fön makinesini kafanıza yakın tutarsanız, sadece saçınızı daha kırılgan hale getirmez, aynı zamanda cildinizi de yakabilirsiniz. 30 cm, fön makinesi ile başınız arasında tutmanız gereken tavsiye edilen mesafedir. Peki bunu nasıl ölçeceksiniz? Sadece fön makinesini tutun ve kolunuzun uzandığı en uç mesafeden kurutun.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap