1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Selena Gomez Hakkında Bilmediğimiz 5 Şey

Selena Gomez Hakkında Bilmediğimiz 5 Şey

featured

Amerikalı oyuncu ve şarkıcı olan Dünyanın enleri arasında yerini alan Selena Gomez hakkında bilmediğimiz 5 maddeyi sizler için derledik. 

Selena Gomez’in takipçi kitlesi ve sayısı Taylor Swift’in Instagram tacını bir anda elinden almıştı. Selenators isimli hayran grubuyla neredeyse dünya çapında bir parti ve organizasyon kurabilir.

1- Dünya’da En Çok Takip Edilen İkinci Ünlü ; 159 Milyon :

Selena Gomez ‘in 2019 verilerine göre tam 159 milyon takipçisi var. Selena instagramda en çok takip edilen ünlü sıralamasında birinci sıradaydı fakat, C.Ronaldo’nun takipçi sayısının artmasıyla Selena ikinci sıraya geriledi. Ronaldo ise, günümüz verilerinde ise 185 milyon takipçiyle en çok takip edilen birinci isim.

2- Hayat felsefesi: Önce kendini sev!

Selena Gomez’in hayat felsefesinin tek cümlelik özeti, “Önce kendini sev!”
Bu cümleyi omuzlarına dövmeyle yazdıran Gomez’in felsefesi bencillik olarak algılanmasın.  O en basit haliyle, kendini sevmeyenlerin başkalarını sevebilme olasılığına inanmıyor.

3- Sosyal Medya Hesaplarını Kendisi Kullanıyor! 

Instagramda neredeyse en çok takip edilen dünya starı, sosyal medya hesaplarını bizzat kendisi kullanıyor. 159 milyonluk Instagram hesabı başta olmak üzere tüm sosyal hesaplarını kendisi tarafından yönetilmektedir.  Hiçbir danışma veya aracı şirketle çalışmıyor. Gomez için dijital dünyada dürüstlük her şeyden önemli. Gomez’e sosyal medya üzerinden yorum yaparken bir kez daha düşünün çünkü her şeyi okuyor.

4- Her sabah bir doz zencefil ;

Selena Gomez güne zencefil olmadan başlamıyor.
Zencefile bildiğimiz faydalarından ziyade yeni özellikler de eklemiş. İnsanın içindeki bütün kötülükleri yok ettiğine inanıyor.

5- İdolü: Britney Spears !

Elbette dünyanın güzelleri arasına adını yazdırmış, güzel şarkıcı Selena’nın da bir idolü var.  Disney’den sonra ne yapacağına, ne olacağına bir türlü karar veremeyen Selena Gomez, en büyük ilhamı Britney Spears’ın ‘I’m A Slave 4 U’ videosundan almış.

Instagram kraliçesinin şimdiki profesyonel hayatına baktığımızda, bir zamanlar idolü olan Britney Spears’ın tahtını da ele geçirmek üzere olduğunu dile getirebiliriz.

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap