1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Sergen Yalçın’dan FIFPro’ya tepki!

Sergen Yalçın’dan FIFPro’ya tepki!

featured

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği’nin aralarında 3 Süper Lig ekibinin yer aldığı 7 Türk takımının oyuncularına maaşlarının ödenmesi konusunda sorun olduğunu paylaşan FIFPro’ya Sergen Hoca’dan sert tepki geldi.

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), Ligimizden MKE Ankaragücü, Antalyaspor ve İstikbal Mobilya Kayserispor, TFF 1. Lig’den Bursaspor ve Eskişehirspor, TFF 2. Lig’den Kardemir Karabükspor ve Birevim Elazığspor’un, oyuncuların maaşlarını ödeme konusunda sıkıntılar yaşadığı aktarıldı.

Konuyla alakalı olarak Yılmaz Vural, alacaklarının hiç bir zaman gününde alamadığını dile getirirken, Sergen Yalçın ise tepki gösterdi.

VURAL: PARAMI HİÇ GÜNÜNDE ALAMADIM

Yılmaz Vural konuyla ilgili olarak, “Ben teknik direktörlük yaptığım dönemde hiçbir gün paramı gününde almadım. Transfer yasağı korkusuyla futbolculardan ‘alacağımız yoktur’ diye imza isterler, imzalamayanı dışlarlar” ifadelerini dile getirdi.

SERGEN YALÇIN: TÜRKİYE’DE KİMSENİN PARASI KALMAZ

Sergen Yalçın ise, “Türkiye’de kimsenin parası kalmaz, kalmadı da. Öyle bir şey söyleyen varsa belgelerini ortaya koyması lazım. Er ya da geç mutlaka ödeniyor. Türkiye’de çalışmaya can atan Avrupa’da bir sürü futbolcu ve teknik adam var” diyerek tepkisini ifade etti.

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap