1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Sevmekten Yorulanlar!

Sevmekten Yorulanlar!

featured

İnsan bazen en çok istediği şey için çabalarken bile yoruluyor. Bir insan hiç sevmekten yorulur mu demeyin yoruluyormuş.!
Ne yapıyosun ki ne var bunda seviyorsun işte hepsi bu başka da bir şey yok diye bakmayın duruma. Zaten bu zamanda sevenlerin çoğu sadece lafta sevgi fazlası değil. Kalbiyle seven insanlara denk gelsek ne güzel olurdu oysa,her şey ne kadar iyi olurdu.

Gerçekten seven bir insanla karşılaşmak çok zor. Sevdiğimiz birinin de bizi sevmesini bekleriz aslında çoğu zaman o sevmediği zaman vazgeçiyorsanız zaten gerçekten sevmemişsiniz demektir. Çünkü eğer gerçekten seviyorsanız onu o olmadan da seversiniz hatta o başkasıyla olan mutluluğunu sizin gözünüze soktuğunda da seversiniz durmadan sizin kalbinizi kırıp durduğunda da seversiniz.

Çünkü sevgi benim kelimelerime sığamayacak kadar büyük. Sevgi siz anlamadan bitebilecek bir şey değil,sevgi bu kadar basit değil. Bakıyorum da herkes sevdiği insanın kendi istediği gibi olmasını bekliyor. Sevgi bu değil ki,sevgi onu olduğu gibi kabul etmek,tüm hata ve kusurlarıyla beraber sevmektir. Her daim onun yanında olmaktır.

Sevdiğiniz insanları değiştirmeye çalışmayın olduğu gibi kabul edin. Değiştirmeye çalışıp da sonra sizin istediğiniz gibi olmayınca bırakıp gitmeyin. Önce kendinize bağlayıp sonra gitmeyin. Gidip gidip geri gelmeyin. Ya adam gibi gidin ya da adam gibi kalın. Oyuncak haline getirmeyin sevgiyi. Bir gün sevip öbür gün sevmiyorsunuz,bu mu sizin sevgi anlayışınız? Kısıtlayıp durmak mı?

Kendi uydurduğun kasıtlara sokmaya çalışmak mı sevmek? Çok yanılıyorsunuz. Nasıl sevilir bilmiyorsunuz,sevmiyorsunuz. Üstelik sizi seven insanları da bir hayli yoruyorsunuz. Canınız sıkılınca trip atmanız, soğuk davranmanız gibi gibi bir sürü şey. Kusura bakmayın ama seven insan böyle davranmaz,seven böyle olmaz. Eğer seviyorsanız onunla konuşmaktan sıkılmazsınız mesela,özlersiniz sesini,gülüşünü her şeyini,kıyamazsınız saçının teline zarar gelse dayanamazsınız,hastalansa ondan çok üzülürsünüz.

Değer verirsiniz ama lafta değil gerçekten değer verirsiniz ve seversiniz çok seversiniz. Bir kitapta okumuştum “Ölüm var;sarılmaktan,sevmekten ve affetmekten vazgeçmeyin…” diye vazgeçmeyin sarılın,sevim ve affedin. Zaten eğer iki insan birbirini seviyorsa aşılmayacak sorun yoktur,hiçbir şey engel değildir. Ama siz canınız sıkılınca gidecekseniz bir zahmet seviyorum demeyin!

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap