İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seyahat
  3. Seyahat yasağının kalkacağı tarih belli oldu

Seyahat yasağının kalkacağı tarih belli oldu

seyahatyasağı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamasının, vaka sayılarında ki görülen azalma ile ne zaman kalkacağı gündeme geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy konu ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Şehirlerarası seyahat yasağının ne zaman kalkacağı ile alakalı öngörülerini açıklayan Ersoy, herhangi bir sürpriz olmaz ise, iç turizmi mayıs ayı sonunda başlatmayı düşündüklerini dile getirdi.

Ersoy, “İlk olarak oteller yarı kapasiteleriyle hizmet verecek. Sahillerdeki şezlong sayıları azaltılacak. Otellerdeki açık büfeler açılmayacak” dedi. Bakan Ersoy, şu anki verilere göre salgınla mücadelede her şeyin olumlu geliştiğini ifade ederek şu şekilde konuştu:

Mayıs sonunda başlayacak

“Böyle giderse ve gidişatta sıkıntı yaşanmazsa mayıs ayı sonu itibariyle iç trafik başlayacak. Kontrollü iç hat uçuşlarıyla turizm sezonu açılacak. Bir sertifikasyon kurulu oluşturduk ve konaklamanın kurallarını belirledik. Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz. Şehirlerarası seyahat ve iç hat seferleri de bu dönem başlayacak. Vaka açısından sıfır olan ülkelerle karşılıklı kapıları açabiliriz”

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap