İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Siverek’te esrarengiz ışıklar ufo mu yoksa 5G Starlink projesi mi ?

Siverek’te esrarengiz ışıklar ufo mu yoksa 5G Starlink projesi mi ?

featured

Siverek’te esrarengiz ışıklar ufo mu yoksa 5G Starlink projesi mi ?

Akşam saatlerinde görünen ışıkları Kimileri UFO diye değerlendirdi , kimileri ise Elon Musk‘ın uzaya göndermiş olduğu Starlink uyduları olarak değerlendirdi , Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi semalarında akşam saatlerinde görünen bu görüntü birkaç gün öncede Trakya bölgesinde gözükmüştü..

5 DAKİKA HAVADA KALDILAR

Işıkları gören halk hemen telefonlarına sarılarak görüntü çekmeye başladılar, vatandaşlar o anları saniye saniye kaydetti.
Aşağı yukarı 5 dakika süresince Siverek semalarında süzülen ışıklar, bir süre sonra gözlerden kayboldu.

Peki bu Starlink nedir ?

Starlink, Elon Musk’ın kurduğu bir Amerikalı uzay taşımacılığı şirketi olan SpaceX tarafından uydu üzerinden internet erişimi verebilmek üzere kurulmuş bir uydu takımyıldızıdır. Bu Starlink Takımyıldızı, yeryüzü istasyonları ile birlikte çalışır ve seriüretim halinde yüzlerce küçük uydudan oluşur henüz çalışmaları devam etmektedir.

2020’nin sonlarına doğru 12 bin uydu yerleştirmeyi planlayan Elon Musk, Starlink projesi ile bambaşka bir dünya hedefliyor.
2015 yılında başlanan bu proje 42 bin uyduya erişmeyi hedefliyor ve bu olursa bir uzay çöplüğü bizleri bekliyor.

Starlink temelde 5G teknolojisini Tüm Dünya’ya hiçbir engel olmadan taşıyabilmek amacı gütmektedir.
Bu devasa projenin maliyeti ise dudak uçuklatacak cinsten ,  Mayıs 2018’de toplam geliştirme ve yapım maliyetinin 10 milyar $ olacağı bekleniyor.

Daha önce birçok yazımızda ele aldığımız 5G teknolojisinin komplo teorileri olarak adlandırılmış olan kısımları bu gelişme ile tescilli haber niteliği taşımaya başladı. Nooldu.net olarak sizlere herdaim doğru haberi ulaştırmayı hedefleyen bizler sizlerin biran önce uyanmasını sağlayabilmek adına bu paylaşımlara devam edeceğiz. Çünkü bu 5G Teknolojisi insanı kontrol etmeyi hedefleyen bir proje ve malesef ciddi sağlık endişeleri taşımakta.

Önerilen Yazı
5G Teknolojisi Nedir ? Nesnelerin interneti zararlı mıdır ?

Sizlere daha önce Facebook Müdürlerinden birinin açıklamasını paylaşmıştık bu haberler ile ilgili detaylara  2020’den sonra bizi dijital dünya mı bekliyor?   Yazımızdan Ulaşabilirsiniz.

O belirttiğimiz yazıda “Antonio Garcia Martinez” isimli Facebook’un üretim müdürlerinden biri daha doğrusu eski üretim müdürlerinden birinin bir demecini sizlerle paylaşmıştık..
Şu anda herkes den uzak bir Ada’da yaşayan Antonio Garcia Martinez Bizlere çok önemli ipuçları vermişti. DİJİTAL KIYAMET Alıntısı ile haber verdiğimiz bu durum Martinezin artık bizleri bambaşka bir dünya’nın beklediğini söylemesi ve kendisini bir adaya kapatmış olması ile gerçekten ürpertici bir hal almıştı.. Şimdi arka arka’ya gelen ufo haberleri ve bitmek bilmeyen , İnsan hayatını hiçe sayan bu paragöz insanların neler yapacağını önceden tahmin etmemiz gerektiğini ve önlem almamız gerektiğini kanıtlıyor.

Sizce Bizi nasıl bir bela bekliyor ?

Önerilen Yazı
2020’den sonra bizi dijital dünya mı bekliyor?
Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap