1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sokağa çıkma yasağı bu gece yarısında başlıyor

Sokağa çıkma yasağı bu gece yarısında başlıyor

featured

İçişleri Bakanlığınca alınan karar doğrultusunda koronavirüs tedbirleri kapsamında bu hafta sonu da 30 büyükşehir ve Zonguldak kentlerinde bu gece yarısından itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İçişleri Bakanlığı Denetim Yapacak ; 

Bugün saat 15.00’te denetim başlayacak ve 9 saat sürecek uygulamada market, fırın, pazar yeri, büfe, yoğun olarak alışveriş yapılan cadde/sokaklar, akaryakıt istasyonları ile toplu taşıma araçları, duraklarında sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı zorunluluğuna ile alakalı denetimler en üst seviyede yapılacak.

Bakanlık 30 megakent ve Zonguldak valiliklerine yolladığı yazılı direktiflerde, mevzubahisi hakimiyet/teftiş ve gerektiğinde sosyal mesafe önlemlerinin alınarak uygulanabilmesi ismine görevlendirme ve tasarılamaların acelelikle yapılması, uygulamada rastgele bir aksaklığa alan verilmemesine arz edildi.

Ceza kesilecek ;

Ayrıca alınan kararlara uymayan iş yerlerine ve yurttaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince yönetimsel para cezası kesilecek, tersliğin vaziyetine göre yasanın alakalı maddeleri gereğince harekât yapılacak. Mevzusu kabahat teşkil eden tavırlara ait Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında zorunlu adli harekâtlar başlatılacak.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap