İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Sokağa Çıkma Yasağı’nın detayları belirlendi

Sokağa Çıkma Yasağı’nın detayları belirlendi

sokağaçıkmayasağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Bakanlar Kurulu kararı sonrasında açıkladığı karar sonrasında vatandaşların kafasında soru işaretleri oluşmuştu.

İçişleri Bakanlığınca, 81 kentimizin valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile alakalı bir genelge gönderildi.

Market ve bakkalların çalışma saatlerine düzenleme

Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı günlerde, günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla, on bir ayın sultanı Ramazanın başlayacak olması sebebiyle 21 Nisan Salı ve 22 Nisan Çarşamba günleri market ve bakkalların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri marketler ve bakkallar 09.00-14.00 saatleri arasında açık kalabilecek.

Bu kapsamda vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelliler hariç) ikametlerine en yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında marketler ve bakkallar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri marketler ve bakkallar kapalı olacak.

Fırınlar açık olacak

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak.

23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatler ile 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri, tatlı satış amaçlı iş yerleri, sadece evlere/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap