1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Son Kısıtlamalı Günleri Mi Yaşıyoruz? Haftasonu Yasakları Kalkıyor Mu? Türkiye’de 1 Haziran Sonrası Neler Olacak?

Son Kısıtlamalı Günleri Mi Yaşıyoruz? Haftasonu Yasakları Kalkıyor Mu? Türkiye’de 1 Haziran Sonrası Neler Olacak?

Son Kısıtlamalı Günleri Mi Yaşıyoruz? Haftasonu Yasakları Kalkıyor Mu? Türkiye'de 1 Haziran Sonrası Neler Olacak?

Türkiye’de öncesinde hafta sonu yasakları, Ramazan vesilesiyle kapatılan kafe ve restoranlar ve son olarak tam kapanma tedbirleri sonuç verdi. 60.000’in üstünde görülen vaka sayıları, son açıklanan rakamlara göre 7.000 – 8.000 ortalamasında gidip geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafe ve restoranlar için 1 Haziran tarihini işaret etmiş, normalleşmenin ikinci adımının o tarihte atılacağını dile getirmişti.

Aylardır kapalı olan spor salonları, halı sahalar, oyun salonlarıda gözlerini 1 Haziran’a çevirmiş durumda. İşletmelerini halen kapalı tutmak zorunda kalan kafe ve gıda sektöründe ki binlerce esnafın gözüde Pazartesi gününde olacak.

KARARI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI BEKLENİLİYOR;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pazartesi veya salı günü 1 Haziran sonrası süreç için Kabine Toplantısının ardından açıklama yapması bekleniliyor. Açıklanan kararlarda haftasonu yasağınında kalkması tahmin ediliyor.

Bilim Kurulu üyesi, Mustafa İlhan ; “Çift doz aşılamaya da baktığımızda iyi bir süreçte ilerliyoruz. Bireysel kısıtlamalara toplumun uyması gerektiği bir döneme giriyoruz. Temizlik, maske ve mesafeye uyarak ayrıca aşılamayla daha iyi duruma geleceğiz. Salı gününden itibaren daha güzel zamanlar oluruz diye düşünüyorum”

Ayrıca İlhan, haftasonu kısıtlamasınında bu hafta son kez uygulanacağı tahmin ettiğini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap