İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Sosyal Medya’nın Açabileceği Sorunlar

Sosyal Medya’nın Açabileceği Sorunlar

featured

Sosyal medya, her ne kadar yaşantımızı kolaylaştırıp, gündelik yaşantımızdan vazgeçemediğimiz bir unsur olsa da, aslında arkasında sakladığı tehlikeler oldukça büyük..

Elbette sosyal ağların bir zararı olmuyor bizlere, fakat milyonlarca kullanıcının binbir türlü insanın bulunduğu sosyal platformlarda sorunlarda elbette meydana geliyor.

Sosyal medyalar insanların keyifli vakit geçirebildiği güzel bir platform. Fakat eğer ki bunu kötüye kullanırsak, oldukça vahim durumlar ortaya çıkabiliyor.
Maalesef geldiğimiz noktada çoğu aldatma, çoğu boşanmalar yada çoğu ailevi ve iş yeri meseleleri bundan kaynaklı ortaya çıkıyor.

Kesinlikle eğer ki eşiniz yada kız çocuğunuz facebook kullanıyor ise, duvarını gizlemeli, ınstagramda da zaten gizli profil özelliğinden etkin yapılabilmektedir.

Kaydedilen mesajlar, yapılan hatalar , sosyal medya üzerinde ki tüm veriler, kayıtlar günler geçse’de ortaya çıkarılıyor. Sosyal ağlarda hakaret, küfür gibi yorumlar veyahut paylaşımlar başımıza ciddi iş açabilir. Bundan kaynaklı sosyal medya kullanırken asla anlık düşünülmemelidir.

Geçen gün karşılaştığım örnekte liseli genç kızın fotoğraf yüzünden arkadaşının başını yaktığını duymuş bulunmaktayım. Özel fotoğraflarımızı, paylaşmaya uygun olmayan fotoğraflarımızı ve kişisel bilgilerimizi kesinlikle birbirimize mesaj olarak atmamalıyız..
Ben ona çok güveniyorum demeye gelmez, güven siz arkadaşken baki olabilir, fakat aranız kötüleştikden sonra veya ilişkiniz sona erdikten sonra güven diye bir kavramı unutun.

Sosyal medya yuvaları’da en çok sarsan bir unsur konumunda bulunmaktadır. Bir anlık hatayla veya gafletle yazılan konuşmalar eşler tarafından deşifre edildiğinde ortaya kötü sonuçlar çıkmaktadır. İnsanın aklında olmayan, aklının ucundan dahi geçmeyen durumları insanın aklına sokan yerdir maalesef sosyal ağlar.

Fake hesaplar, kız profili altında yatan erkek profilleri ve daha neler neler.. Tüm her biri maalesef, toplumu ve ahlakı derinden etkileyen şeyler arasında.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap