1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Soylu’dan Son Dakika Ceren Özdemir açıklaması

Soylu’dan Son Dakika Ceren Özdemir açıklaması

featured

Geçtiğimiz bir gün canice kalbinden bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir hakkında konuşan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Soylu, Türkiye’yi sarsan balerin Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili soruları yanıtladı. Katil zanlısı ile ilgili bilgiler veren Soylu, “Söyledikleri ne kadar doğru soruşturmada ortaya çıkacak. Tespitlere göre önceden tanışıklıkları yok” ifadelerini dile getirdi.

“Açık cezaevinden firar etmiş cani ile karşı karşıyayız” diye konuşan Soylu’nun açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

“Ne kadar doğru söylüyor göreceğiz”

-Soruşturma devam ediyor. Adliye’ye de sevk edildi. Söyledikleri var. Ne kadarı doğru göreceğiz. Hem savcılık hem de kolluk kuvvetleri gerekli araştırmaları yaparak bunun nedenini ortaya koyacaklardır.

İhmal iddiaları

-Arkadaşlar bugüne kadar onlarca huzur operasyonu yaptık, binlerce firari yakaladık ve yakalamaya devam ediyoruz. Bir kısmı cezaevine gönderiliyor. Bizim görevimiz firarileri yakalayıp adalete teslim etmektir. Ama böyle bir meseleyle karşı karşıya kalınacağını ve her firarinin bir cinayet işleyebileceğine yönelik bir bilgimiz söz konusu değil.

“Görevimiz bütün firarileri yakalamak”

-Bizim görevimiz bütün firarileri yakalamak ve adalete teslim etmektir. Hepimizin görevi bu. Elbette ki bu tip eleştiriler muhakkak olacaktır. Bütün bu eleştiriler bu kızımızın geri dönmesini sağlamayacaktır. Ve hakikaten evinde hiç tanımadığı bir insanı katledecek bir caniyle karşı karşıyayız. Açık cezaevinden firar etmiş ve bunu bir cinayete döndürmüş bir caniyle karşı karşıyayız.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap