İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Süleyman Soylu Deprem Yardımıyla Alakalı Açıklamalarda Bulundu

Süleyman Soylu Deprem Yardımıyla Alakalı Açıklamalarda Bulundu

Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu depremle ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’den şöyle bir isteğimiz var; AFAD yönlendirmeyi yapmadan kimse Malatya ve Elazığ’a kendi başına bir şey göndermesin” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı  SoyluElazığ‘daki depreme yönelik yaptığı açıklamada, “Türkiye’den şöyle bir isteğimiz var; AFAD yönlendirmeyi yapmadan kimse Malatya ve Elazığ’a kendi başına bir şey göndermesin” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’daki depremin ardından enkaz altında kalan 45 vatandaşın kurtarıldığını bildirdi.

678 ARTÇI DEPREM

Bakan Soylu, “4 büyüklüğünün üzerinde 20 artçı deprem meydana geldi. O saatten bu saate kadar 678 artçı deprem meydana geldi. Artçı depremler devam ediyor” diye ifade etti

“TEMEL GÖREVİMİZ”

Soylu, “Artçı depremler devam ettikçe vatandaşımızın endişe duyması normaldir, bu konudaki ihtiyaçların giderilmesi de bizim temel görevimizdir” diye ifade etti.

“6 BİN 455 ÇADIR KURULDU”

İçişleri Bakanı Soylu, “Bölgeye şu ana kadar 10 binin üzerinde çadır gönderdik. 6 bin 455 çadırın da kurulumunu hem Malatya hem de Elazığ’da sağladık” diye konuştu.

“KENDİ BAŞINIZA GÖNDERMEYİN”

Deprem bölgesine ulaştırılmak istenen yardımlarla ilgili içişleri bakanı Soylu,”Diyanet İşleri başkanımız burada. Hocalar vasıtasıyla depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak için çalışmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanımız geldi dün. Rehber öğretmenler vasıtasıyla tüm çocukların taranmasına başlandı. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımız zaten çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin her tarafından AFAD koordinasyonuyla sağlanan yardımlar bölgemize ulaştırılıyor. Türkiye’den şöyle bir ricamız var; AFAD yönlendirmeyi yapmadan hiç kimse Malatya ve Elazığ’a kendi başına bir şey göndermesin” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN BİNALAR TARANACAK”

Soylu: “Elazığ’ın içerisinde, Pötürge, Sivrice, Doğanyol ve Maden’de hasarlı, az hasarlı bütün binalar, Bakanlığımız tarafından taranacaktır” dedi.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 35’E YÜKSELDİ

Elazığ’daki meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde arama kurtarma çalışmalarında 4 kişinin daha cansız bedeni bulundu. Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 35’e çıktı.

Yorum Yap

Yorum Yap