1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Son Dakika : Süleyman Soylu’nun istifası ile ilgili Cumhurbaşkanlığından Açıklama !

Son Dakika : Süleyman Soylu’nun istifası ile ilgili Cumhurbaşkanlığından Açıklama !

Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı , Süleyman Soylu’nun istifası ile alakalı açıklama yapılıyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanlığı Süleyman Soylunun İstifasını Kabul Etmedi.

Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı açıklaması
15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmaları ile milletimizin takdirini kazanmıştır .

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eğlem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın bakanımızın yürüttüğü kararlı Mücadele’de büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir .

Korona virüsü salgını Sağlık Hizmetleri Gıda tedarikçi ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir ..
İç işleri Bakanımız bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda Hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir . Sayın bakanımızın istifa talebini Sayın cumhurbaşkanımıza sunmuş Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımız aittir İçişleri bakanımızın istifası kabul edilmemiştir kendisi Görevine devam edecektir.

Tüm Türkiye bu haberin ardından Sokaklarda Korna çalmaya ve Apartmanlardan Alkış sesleri yükselmeye başladı.

Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmemesi büyük bir sevinç ile karşılandı.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ’DEN SOYLU’YA DESTEK

MHP Lideri Devlet Bahçeli Açıklamasını şöyle gerçekleştirdi :

Terörden ekonomiye bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir irade ile duruş göstermektedir böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratmak riski taşımaktadır yine devam ediyor Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli mesajında şöyle diyor gelişmeler karşısında Sayın bakanın istifa kararının sayın Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır Elbette takdir ve tasarruf Sayın cumhurbaşkanımıza aittir Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmesinden ziyadesiyle memnundur

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap