İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Süper Kupa Finalin’de Sahaya Atlayan Deli Mi Ne?’ye, Savcılık Dava Açtı!

Süper Kupa Finalin’de Sahaya Atlayan Deli Mi Ne?’ye, Savcılık Dava Açtı!

featured

Geçtiğimiz sene içerisinde Beşiktaş’ın sahası Vodofone Parkta dev bir müsakaba oynanmıştı. Liverpool ile Chelsea arasında gerçekleşen UEFA Süper Kupa final maçında bir youtuber, izlenme uğruna sahaya atlayarak oyunu durdurmuştu.

14 Ağustos 2019 akşamında oynanan Liverpool ile Chelsea arasında ki UEFA Süper Kupa final maçında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve beraberindeki 3 kişi hakkında birer yıldan üçer yıla hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SAHAYA ATLAYAN YOUTUBER VE ONU ÇEKEN ARKADAŞLARININ HAPSİ İSTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, YouTube’daki “Deli mi Ne?” kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz’ın “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun”un “yasak alanlara girme” maddesi gereği 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. İddianamede, Yılmaz’ın saha içindeki görüntülerini videoya kaydeden 3 arkadaşının da “yasak alanlara girme” suçuna iştiraktan birer yıldan üçer yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi. Bir şüpheli hakkında da takipsizlik kararı verildi. Sanıkların ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmalarına başlanacak.

NOOLMUŞTU?

UEFA Süper Kupa karşılaşmasında titizlikle hazırlanan kurallar çerçevesinde maça ev sahipliği yapan İstanbul şehri ve Vodofone Park stadyumunda, özenti, prim ve izlenme uğruna rezil bir görüntü yaşandı.

Deli Mi Ne? Youtube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz karşılaşma içerisinde sahaya atlayarak oyunu durdurmuş oldu. Bu görüntüler ise sosyal medyada oldukça büyük tepki toplamıştı.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap