İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Süper Lig’in oynatılarak bitmesine karşı gelen kulüpler belli oldu

Süper Lig’in oynatılarak bitmesine karşı gelen kulüpler belli oldu

Koronavirüs sebebiyle liglere verilen ara devam ederken TFF Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada liglerin 12 Haziran’da başlayacağını duyurmuştu.

Özdemir açıklamasında 4 kulubün liglerin başlamasına karşı çıktığını belirtirken, bu sayı bugün 5’e yükseldi.

Ayrıca Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay’da konu ile alakalı açıklamalarda bulundu.

İşte Ligler’in başlamasına karşı gelen 5 takım ; Sivasspor, Yeni Malatyaspor, Ankaragücü, Konyaspor ve Kayserispor olduğu gün içerisinde belli oldu.

ÇALIMBAY: TARİHİ ERKEN BULDUM

Konu ile alakalı olarak Kırmızı Beyaz Kulübü adına açıklamalarda bulunan teknik direktör Rıza Çalımbay, tarihi erken bulduğunu dile getirdi.

Çalımbay, ”Dönüş için 12 Haziran’ı erken buldum. Biz ligin bitmesini istiyoruz. Gerçekten ligi oynayalım ve bitirelim ama bu kadar yakın tarihte olmasını istemiyoruz. Çünkü ne kadar çok zaman geç olursa o kadar iyi. En küçük riskte bu maçların oynanmaması gerekiyor.” dedi.

KONYASPOR: SORUMLULUĞU KİM ÜSTLENECEK?

Nihat Özdemir’in açıklamasının ardından resmi site üzerinden bir açıklama yapan Konyaspor, karara karşı olduklarını dün taraftarına ve kamuoyuna duyurmuştu.

Yeşil-beyazlı kulüp, ”Vahim vakaların sorumluluğunu kim üstlenecek? Kararı teknik heyetler, futbolcular ve sahada ter döken diğer çalışanlar vermeli. Maçlar oynanacaksa futbol ailesi için tatmin edici bir çözüm yolu mutlaka bulunmalı.” ifadelerini dile getirmişti.

Ankaragücü ise bugün bir açıklama yaptı ; Mert, ”Şunu biliyorum; birçok kulüpte futbolcular oynamak istemiyorlar. Bunu medyadan takip ediyorum. Herkesin kafasında birçok soru işareti var. Liglerin oynanması bu şartlarda zor gibi görünüyor.” şeklinde konuştu.

ADİL GEVREK: BAŞLAMASIN DEMİYORUZ, DOĞRU ZAMANDA BAŞLASIN

Süper Lig’in başlaması için verilen tarihi erken bulduğunu belirten Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ise, ”Biz lig başlamasın demiyoruz, doğru zamanda başlasın diyoruz. Birkaç kulüp değil, kulüplerin geneline yakını bu süreçte liglerin başlatılmasına sıcak bakmıyor.” dedi.

Ligin son sırasında bulunan Kayserispor asbaşkanı ise konu ile alakalı olarak, Verilen kararın büyük bir risk olduğuna vurgu yaparak”Hepimizin sağlığını tehlikeye atarak ölümüne oynayın denilmesi kabul edilemez bir hatadır.” ifadelerini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap