İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diziler ve Filmler
  3. Tam Kapanmada Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Türk Filmi

Tam Kapanmada Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Türk Filmi

sampiyon

17 günlük sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam saat 19:00’da başlıyor.

Evde aktivite arayan vatandaşlar bugün itibari ile bazı araştırmalara başladı bile. 🙂

Bugün ki LiSTEPLUS kategorimizde Kapanmada Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Türk Filmi‘ni sizler ile paylaşacağız. Son dönemde izlediğim ve son zamanda yayına giren filmleri aktaracağım, umarım izlerken keyif alırsınız.

5- Eltilerin Savaşı – 2020

Listemize bir komedi filmi ile başlamak istiyorum. 2020 senesinde Onur Bilgetay’ın yönettiği komedi filmidir. Film iki elti arasında ki tatlı çekişmeyi ele almaktadır. Kahkahalara doyacağınız sahneleri ile ailecek izlenecek olması özelliği ile de izleyenlerin mutlak favorisi konumunda. Eltilerin Savaşı listemizin beşinci sırasında.

4-Kağıttan Hayatlar – 2021

Başrolünde Çağatay Ulusoy’un oynadığı Netflx filminde; kağıt toplayarak geçimini sağlayan Mehmet’in hikayesi ele alınıyor. Aynı zamanda Mehmet’in yaşamı, Ali adında 8 yaşındaki bir çocuğun hayatına girmesi ile bambaşka bir hal alacaktır. Filmi şuan sadece Netflix‘den izlenilmektedir.

3- Bizim İçin Şampiyon ; 2018

Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş’ın tutku dolu başarı hikayesi.. Bizim İçin Şampiyon sadece mücadeleyi değil, aşkı ve sevginin neleri başarabileceğinide sizlere yansıtıyor. Film genel manada, Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan film izlerken oldukça hayran kalacağınız bir film klasmanında.

2-Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? – 2021

Filmi henüz izlemediğim için genel bir yorum yapamacağım, fakat yorumlardan ve gelen tavsiyelerden çıkarak filmin tam not aldığını biliyorum, bu sebeple listemizin ikinci sırasında Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Yapımına yer vermek istedim.
Yılmaz Erdoğan’ın kaleminden çıkan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filmi, Gülseren’in hayatı, acısıyla tatlısıyla Türkiye’nin yıllar içinde geçirdiği değişimin aynası. Onu başkalarından ayıransa sivri dili, zekâsı ve ateş böceklerine sevdasını ele almaktadır.

1- Türk İşi Dondurma – 2019

Turkish‘i Dondurma, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk‘ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Film iki Osmanlı subayının normal hayatı ile başlasa da İngilizler’in zorla Avustralya’nın Çanakkale Cephesine asker göndermesini istemesi üzerine bir hayli karışıyor. Oldukça kaliteli ve bir o kadarda manalı olan Türk İşi Dondurma, listemizin birinci sırasında. 2 saat boyunca seyir zevkine doyacağınız güzel ve başarılı aksiyon sahneleri ile de seyir zevkinizi doyuracak olan film, gerçek bizzat yaşanmış bir olaydır. Ali Atay ve Erkan Kolçak Köstendil’in de harika performansı filme eklenince ortaya gerçekten güzel bir yapıt çıkmış 🙂

Yorum Yap

Yorum Yap