İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Teknoloji devi Apple, TV+ yayın hayatına başladı

Teknoloji devi Apple, TV+ yayın hayatına başladı

Netflix, Amozon gibi dev şirketlerin yanına, Apple’de dahil oldu. 

Apple TV Plus resmen faaliyete başladı. Şu an için sınırlı sayıda içeriğe sahip olan hizmetin kısa süre içinde büyüyerek Netflix ve Amazon karşısında daha güçlü bir rakip olacağı tahmin ediliyor.

Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı!

Apple’ın dizi/film abonelik servisi Apple TV+ yayın hayatına resmen başladı! Netflix ve Amazon gibi diğer platformlar, daha önce beyaz perdeye giren veya televizyonlarda yayınlanan dizileri de izleme imkanı sunuyor, ancak Apple TV+ rakiplerinden farklı olarak kullanıcılarına sadece Apple tarafından üretilen orijinal içerikler sunacak.

İçeriklere milyarlarca dolar ödeyen Netflix‘in 150 milyondan fazla üyesi olduğunu düşünürsek, Apple‘ın rakibi karşısında bu anlamda çok ciddi çalışmalar yapması şart gibi görünüyor.

Apple TV+ platformunun ABD fiyatının aylık 4.99 dolar olarak belirlendiğini ve  100’den fazla ülkede yayına başladığını ayrıca belirtelim. 10 Eylül’den itibaren yeni bir iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV, veya Mac modeli satın alan müşteriler bir yıl boyunca ücretsiz Apple TV+ üyeliğinden faydalanabiliyor. Diğer kullanıcılar ise 7 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra ayda 4.99 dolar ödeyerek hizmetten faydalanabilecek.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre platform 40 dilde altyazı ve dublaj imkanı sunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap