İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Televizyon Tarihi’nin En Akılda Kalan 8 Reklamı

Televizyon Tarihi’nin En Akılda Kalan 8 Reklamı

x480

Televizyon tarihinde bazı reklamlar zihnimize adeta kazınmıştır. Çikolata reklamları, inşaat reklamları ve daha fazlası..

Bugün ki LiSTEPLUS kategorimizde Televizyon Tarihi’nin En Akılda Kalan 8 Reklamı’nı sizlere aktaracağız.

8- Açken Sen Sen Değilsin ;

Snickers Reklamı olan ve “Açken Sen, Sen Değilsin” sloganı ile sona eren reklamda Muazzez Abacı yer almıştır. Reklam seneler geçse de hafızalarımızda yer etmeyi başarmıştır. Buyrun reklamı seneler sonra bir kez daha hatırlayalım.

7- Tık Tık Eyi Günler ;

Yapı Kredi’nin efsanevi reklam filmiyle devam ediyoruz. Anadolu şivesinin yansıtıldığı reklam, şovdan ve gösterişten uzak bir reklamdı. “Tık Tık Eyi Günler” sloganı ile aklımızda yer eden reklam filmi, listemizin yedinci sırasında.

6- Çok Çalışmam Gerek Anne Çok!

Bir nesilin çalışma konusunda örnek verdiği reklam filmi ile listemize devam ediyoruz. Alo’nun reklam filmi o dönem oldukça popüler olmayı başarmış, senelerce ise hafızalarda yer etmiştir.

5- Fruko – On Yüz Bin Milyon Baloncuk 

Fruko – On Yüz Bin Milyon Baloncuk reklamı 1980’lerin en sevilen reklamı haline gelmişti. Listemizin beşinci sırası Fruko – On Yüz Bin Milyon Baloncuk’un.

4- Asfalt Ağladı ;

Cem Yılmaz’ın rol aldığı reklam, senelerce hafızalardan çıkmayan çok kaliteli bir reklam. Opet’in Cem Yılmaz’lı Kara Şimşek temalı reklamı, listemizin dördüncü sırasında.

3- Derby Haydi Hayırlı Traşlar ;

Derby’in ilk reklamı olan “Haydi Hayırlı Traşlar” reklamı ile listemize devam ediyoruz. İlk reklam olma özelliğine sahip olan reklam, efsane reklamlar arasına girmişti.

2- Tut Şunun Ucunu Döşeyelim Abi ;

Fırat Plastik’in mükemmel temalı reklamı, senelerdir akıllarda yer eden, hafızalara adeta kazınan bir reklamdır. Televizyon ekranlarında müzik eşliğinde Tut Şunun Ucunu Döşeyelim Abi nakaratı nesilden nesile aktarılan bir reklam müziğidir. Listemizin ikincisi Fırat Plastiğin reklamı.

1- Aganigi Naganigi ;

2000’lerin sevilen reklamı olan Aganihi Naganigi sloganıyla nam yapan reklam, listemizin birinci sırasında. Bir kuruyemiş reklamı olan reklam filminde, Özkan Uğur kamera karşısına geçmiş ve bir esnafı canlandırmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap