1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Terör Örgütü PKK, Van’da Vefa Destek Grubuna Saldırdı

Terör Örgütü PKK, Van’da Vefa Destek Grubuna Saldırdı

van_saldırı

Van kentinde Vefa Destek Grupları karantinaya alınan beldere yardım ulaştırmaya çalışırken, Vefa Destek Grubu’nun seyir halinde ilçelerine geri dönüşü sırasında arkadan gelen bir araçtan uzun namlulu silahlarla alçak bir saldırı düzenlendi.

2 VATANDAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ!

Saldırıda 1 belediye çalışanı ile bir sivil vatandaş yaşamını yitirdi, belediye çalışanı 1 kişi de yaralandı.

Yaralanan diğer belediye çalışanı olay yerine çağrılan ambulansla Özalp Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, saldırganların yakalanması için bölgede İçişleri tarafından geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi ;

VAN VALİLİĞİ’NDEN SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

“14 Mayıs 2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Özalp ilçesi Eğribelen Mahallesi’ne Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında 65 HD 084 plakalı araç ile yardım götüren Özalp Belediyesi ekibi köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır.

Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır. Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve Özalp Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap