1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Teröristler sözünde durmuyor! Tel Abyad’a saldırı..

Teröristler sözünde durmuyor! Tel Abyad’a saldırı..

featured

MSB’dan yapılan açıklama’da YPG’li teröristlerin Tel Abyad’a saldırdığı açıklandı. Saldırının hedefinin okul olduğu ve 3 kişinin öldürüldüğü de gelen bilgiler arasında. 

TSK Bölgeyi temizledi, anlaşmalar sağlandı, fakar YPG’li teröristler haince pusularına devam ediyor.

ABD VE RUSYA SÖZLERİNİ TUTMADI

Türkiye’nin ABD ve Rusya ile yaptığı mütabakatlar kapsamında iki ülke de YPG’li teröristlerin Suriye’nin kuzeyindeki bölgeden çekileceğini ve saldırıların son bulacağının sözünü vermişti.

Anlaşmaların üzerinden günler geçmesine rağmen, ne Rusya ne de ABD bu vaadlerini yerine getirmedi. Hemen hemen her gün bölgeden YPG’li teröristlerin saldırı haberleri gelmeye devam ediyor.

OKULU HEDEF ALDILAR

Eli kanlı teröristler bu kez, Suriye’nin kuzeyindeki Türk askeri ratafından teröristlerden temizlenen Tel Abyad şehrinin Curn Köyü’ndeki bir okula saldırdılar.

Havan atışlarıyla saldırdıkları köyde, mermilerin isabet ettiği bir okulda 3 sivil hayatını kaybetti.

3 KİŞİ ÖLDÜ 8 KİŞİ YARALANDI

MSB tarafından yapılan açıklamada, ”Barış Pınarı Harekât bölgesine yönelik taciz/saldırılarına devam eden ve bombalı terör saldırıları düzenleyen terör örgütü PKK/YPG, bu kez de Tel Abyad’ın Curn köyüne attığı havanlarla okulu vurdu. 3 masum sivil yaşamını yitirirken, çocuklarla birlikte 8 sivil de yaralandı.” ifadeleri kullanıldı.

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap