1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Tırnak Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

tirnak

Güzel ve bakımlı tırnakların sırrı düzenli olarak yapılan bakımdır ayrıca evde geçirdiğiniz sürede kendiniz ve sağlığınız ile ilgilenmek ruh sağlığınıza iyi olacaktır.

Öncelikle tırnaklarınızın sağlığı için çok sık törpülememelisiniz, sık törpülemek tırnakların sertliğini kaybetmesine ve kırılmasına neden olur. Sağlıklı tırnaklar için bir diğer koşul tırnakların hava almasıdır yani ojeleri en fazla 3 günde bir hava alması için çıkarmamız gerekiyor. Peki, evde yapabileceğiniz tırnak bakım kürleri nasıl yapılırve nelerdir?

Limon ve Zeytinyağı

Biraz limon suyu
3 yemek kaşığı zeytinyağı

Limon ile zeytinyağını bir kapta karıştırın ve tırnaklarınızı içinde 10 dakika içinde bekletin. Zeytinyağı tırnaklarınızın bakım ve onarımını yaparken, limon tırnaklarınızın güçlenmesini sağlar.

Sirke

Yarım tatlı kaşığı sirke
1 adet yumurta sarısı
2 yemek kaşığı ananas suyu

Malzemelerin bir kasenin içerisinde karıştırın  ve tırnaklarınızı karışımın içine koyun. 10-15 dakika karışımın içerisinde bekletin. Ardından ılık suyla yıkayın ve kağıt havlu yardımıyla kurulayın.  Ayda 2 -3 kere bu tarifi tekrarlayarak  daha güçlü, kırılmayan tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap