İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Trabzondan Kötü Haber : Ölü ve yaralılar var!

Trabzondan Kötü Haber : Ölü ve yaralılar var!

TRABZON Araklı’dan gelen son dakika haberler kahretti. Arkalı’yı basan selde ilk anda 10 kişi kaybolmuştu. Gece boyu yapılan arama çalışmaları sonrasında 4 kişinin cesedine ulaşıldı. Kayıpların ve ölenlerin isimleri de belli olmaya başladı. Araklı’daki son durum şöyle:

Araklı’da yaşanan sel felaketinden son dakika haberler geliyor. Gün ışığı ile birlikte havadan çekilen görüntüler sel felaketinin yarattığı dehşeti ortaya serdi. Selde kayıp olan 10 kişiyle ilgili gelen son haberler de kötü.

Felaket getiren sağanak yağışlar dün öğleden sonra bastırdı ve en fazla Araklı’nın Yeşilyurt mahallesi etkilendi. İlk anda sele kapılan 10 kişiyi bulmak için tüm ekipler seferber oldu. Bugün ise acı haber geldi. 

Araklı’da cesedi bulunanların isimleri
İlk anda sele kapılan 10 kişi arasındaki Belediye görevlisi Ali Abdullah, bölgeye 5 ay önce atanan imam Soner Özbay ve esnaf Mahmut Köse’nin cansız bedenlerine ulaşıldı. Kayıp 6 kişi için ise sabahın ilk ışıkları ile birlikte arama çalışmaları devam ediyor. 

Ölü sayısı 4’e yükseldi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Araklı’daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiğini bildirdi.

Araklı Hükümet Konağında bir kriz merkezi oluşturulduğunu da belirten Bakan Soylu, “Sayın Valimizin koordinatörlüğünde ve AFAD, Büyükşehir, DSİ, bütün ilgili kurum ve kuruluşlar burada el birliğiyle, buradaki durumu hem tespit için hem de arama kurtarma çalışmaları için buradan kriz merkezinden yönetimlerini devam ettiriyorlar” dedi. Bakan Soylu, bugün de Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile olay yerine gidebildikleri yere kadar giderek inceleme yapacaklarını, cenazeye katılacaklarını ifade etti.

Araklı’dan gelen haberlere göre kayıp kişilerden 3’ü ıslah çalışmaları için görev yapan büyükşehir belediyesi çalışanı, 1’i DSİ görevlisi, kalan 3’ü ise bölge halkıydı.

Kayıpları 281 kişilik ekip arıyor: Sel felaketinde kaybolan 6 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Aramalara, AFAD, Jandarma, Rize ve Artvin Deniz Polisi, UMKE, İtfaiye ve AKUT’dan 281 kişilik ekip katılıyor. Ankara’dan gelen 31 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi de arama çalışmalarına eşlik ediyor. JAK timleri drone ile havadan dere yatağını taradı, arama çalışması yapacağı alanları belirledi. Samsun’dan gelen 7 kişilik AFAD ekibi de kadavra köpeği ‘Abrek’ ile kayıpları arıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap